in ,

Türk Dışişleri: Libya’da da karanlık işler peşinde

<br />

Türk Dışişleri: Fransa, Suriye’de olduğu halde Libya’da da karanlık işler peşinde

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Fransa’nın, Türkiye’nin Libya’ya müdahalesine ait argümanlarına karşılık verildi.

Açıklamada, “ Fransa Avrupa ve Dışişleri Bakanlığı, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias’ın, Paris ziyaretiyle ilgili açıklamayla bir soruya cevaben ilgili açıklamada, devletimizin Libya’ya yönelik tavrına dair savları, Fransa’nın Libya’da göstergesidir “şarkı sözü kullanıldı.

Fransa’nın, Libya bunalımını körüklediği söylenen açıklamada, kaydetmek kaydedildi:

“Fransa’nın bu yaklaşımı Hafter’i askeri metotlarda ısrar etme ile ilgili cesaretlendirmiş, Libya halkının acılarını ve geliştirilmiş iyileştirdi.

‘Esas tasa duyulması gereken, Fransa’nın karanlık olduğu’

Türkiye’nin, BM kararları arasında, Türkiye, yasal hükümetin yanındayken, Fransa’nın, BM ve NATO kararları hilafına “darbeci ve gayrimeşru bir şahsın” olduğu belirtildi.

Açıklamada, “Türkiye’nin Libya’daki faaliyetleri meşruyken, Fransa Suriye’de bulunan karanlık işler peşinde koşmakta, yerdeki kimi memleketlerin taşeronlarında kullanın. Bir NATO müttefikinin bu durumda davranmayı kabul edilebilir bir durum değildir “değerlendirmesinde bulunuldu.

Açıklamada, Türkiye’nin BM Libya’da kalıcı barış ve istikrarın gerekliliği maksadıyla BM himayesinde bulunmak uğraşlara destek vermeye devam edeceği vurgulandı.

Kaynak: Sputnik TR

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

İletişim Başkanı Altun’dan, YİK Toplantısı’na ilişkin açıklama

Göç İdaresi Genel Müdürü Ayaz: Ülkemizde bir göç krizi yok