in ,

Yasağı ihlal edip nişan yapanlara yaptırım: İki aileye ve konuklara idari para cezası verildi

<br />

Yasağı ihlal edip nişan yapanlara yaptırım: İki aileye ve konuklara idari para cezası verildi

Bolvadın’ın bağlı Hamidiye köyünde yasaklanmıştır yıldızlı nişan merasimi yapıldığı belirlendi. 20 davetliye idari para cezası uygulandı.

Bolvadin Kaymakamı Adem Öztürk, vatandaşları koronavirüsle uğraşta aldı kararlara uyulması konusunda uyardı. Yasağa göre yapılan nişan merasimi hakkında da açıklamalarda bulunan Öztürk, şu sözlere konum verdi;

‘İki aileye para cezası uygulandı’

– Tüm kurumlarımız ve vatandaşlarımızın desteğiyle yürütüyoruz. Münhasıran birinin bizim kararlara uyulması noktasında vatandaşlarımızın birlikte başarımızdaki en büyük faktördür.

– Aksi hüküm kuralları uymayan vatandaşlarımıza yaptırım uygulayacağımızı ilan ettiktik. Bu çerçevede kazamız Hamidiye köyünde içindir yasak olan nişan merasimini yaptıkları ve yasaklara uymadıkları tespit edilen iki aileye 1593 Şam Hıfzıssıhha Kanununa muhalif davranışta bulunmaktan ötürü idari para cezası uygulanmıştır.

– Hadiseye ek olarak 5326 bazı Kabahatler Kanunu emre ters davranışta bulunan, nişana katıldıkları tespit edilen insanlara de idari para cezası uygulanmıştır.

– Bilhassa muhtarlarımızın bu süreçte hassas olmaları, vatandaşlarımızın bu cins toplu aktifliklerine müsaade vermemeleri, kolluk kuvvetlerimizle işbirliği içerir.

Kaynak: Sputnik TR

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Ovalı, koronavirüs aşısı için 1 Şubat tarihini verdi: İlk kendi üzerimde deneyeceğim, biz kapitalist değiliz

Muslera bugün ameliyat oluyor: 6-8 ay yok