in ,

YKS’ye girecek yaklaşık 30 bin adayın sınav yerleri değiştirildi

<br />

YKS’ye girecek yaklaşık 30 bin adayın imtihan tarafları değiştirildi

ÖSYM

Aygün, ÖSYM olarak Yükseköğretim Kurumları Testi ve Ulusal Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Testi’ne ilişkin olanlar, atandıkları test ettiklerini içerir. dedi.

YKS’ye ilişkin adayların atamalarının, ilgili teste müracaatlarında bir numara sırada tercih ettikleriniz test merkezlerinde yapıldığını belirten Aygün, şu malumlarında verdi:

“Yeni ipucu koronavirüs salgını nedeniyle atandıkları imtihan etkili bir şekilde bölgeden farklı bir vilayette ikamet etmek gerekli kalan ve test etmek gerekir. 437 bin 119 adayımızdan 29 bin 603’ünün imtihan yanları, talepleri üzerine değiştirildi. Tıpkı durumdaki 6 bin 250 MSÜ adayının da test merkezi için gerekli talepleri göre getirildi. “

Kusurlu süreç yapan adaylara imkan tanındı

Aygün, YKS’ye 4 Haziran’da yeni imkan sağlandığını hatırlatarak, yanlış süreç yapmaları nedeniyle müracaatlarını tamamlayamayan adaylar için 4 Haziran’da yeni imkan sağlandığını hatırlatarak, “Bu kapsamda 4 Haziran’da yanlışlı süreçleri nedeniyle müracaatlarını tamamlayamayan adaylara yönelik verilen yeni imkanla birlikte 3 bin 894 aday, YKS’ye girme hakkı elde etti” diye konuştu.

Kaynak: Sputnik TR

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Rize İl Pandemi Kurulu uyardı: Kovid-19 vakaları yeniden görülmeye başlandı

Devlet Tiyatroları seyircisiyle yeniden buluşuyor: İlk oyun ’80 Günde Devr-i Alem ‘