in

YouTuberların kanal ve takipçi yitirme korkusu: ‘Burada belirtilen toplum ve bireylerin bir sorun var’

<br />

YouTuberların kanal ve takipçi yitirme korkusu: ‘Burada bulunan topluluk ve bireylerden birinde bir sorun var’

Kendi imkanlarıyla çektiği yemek için ile milyonlarca sefer izlenen 17 günde bir gencin sosyal medya hesabının kapatılmasının akabinde yaşadığı hayal kırıklığı, kısa vadede şöhrete ulaşan evlat ettik genç Youtuberların çeşitli nedenlerle bunu kaybedince yaşadığı ruhsal zorluklara çevirdi.

Evrim ve genç içerik seçeneklerinin bu mesleği hem ruh hem bedenen sağlıklı bir formda sürdürebilmesi için bu hususla ilgili kuralların, çeşitli kanunların ve belgelerin gerekliliklerini belirten eksperler, çiftlerin evlatları yanlışsız yönlendirmesi içindir ikazını yaptı.

Evlat ve gençler üzerine yapılan araştırmalarla tanınan sosyolog muharrir Erol Erdoğan, internet ve dijital mecralarla ilgili yetişkinlerden daha çok evlat ve gençlerin haberli olduğu anlattı.

Bu yaş kümesindekilerin ‘YouTuberlık’ önce hobilerle uğraşmasına çok doğal olduğunu söz eden Erdoğan, “Bence bu süreç büsbütün yasaklanacak yollardan fazla güzelleştirin sağlamak, mevzuatını oluşturmak ve çok geç kalmadan bir meslek olarak tarifi sağlamak gerekir. dedi.

Erdoğan, oğlu 20-30 ülkede oluşan mesleklerin akabinde mevzuatlarının geldiğini, ‘YouTuberlık mesleğinin’ buna göre misal olduğunu lisana getirerek, bu meydanda sivil topluluk kuruluşlarının kurulmasının çok yararlı olduğu belirtildi.

‘Kendini adeta elinden oyuncağı ihraç edilmiştir hissediyor’

Erdoğan, listede kaydetti getiren lisan getiren muhabere fakültelerinin yeni medya kısımlarına bu saha hizmetleri düştüğünü.

“Dijital kültürü, basın meslek unsurları ve muhabere prensipleri lütfen YouTuberlık konusunda birtakım pratiklerin gerekli olması nedeniyle. kanalize edilmiş olur. Hem Türkiye hem de gençler için faydalı hale getirilmiş olur. ‘ Bu alanda hukuk sisteminde, ahlak ülkede, burası mevzuatın dışında ‘önce bir mantıkla algılanmıştır için burada her şeyin mümkün olduğu kanısına varılıyor. Sanal yerkürede ‘Yalan olabilir, montaj edilebilir, uydurma hesap kullanaraksin, trollük yapabilirsin ‘yapılmıştır anlaşılıyor.

Halbuki kültür ve ahlak olarak tüm topluluk ve dijital koşullar altında birtakım prensip ve kuralların benimsenmesi gerekir. İnternet mecrası ve dijital yerler bizim gerçek hayatımızın bir kesimidir. Muhakkak olağan hayatta bizi bağlayan bedeller ve prensiplerin sanal yerkürede da bizi bağlaması gerekir. Topluluk olarak bunu kabul edersek daha ziyade otokontrol ve ilmî prensipler içindir girecektir. Böylelikle Çevremdeki Kızlar düzgünleşme daha süratli biçimde yapılabilecek. YouTuberlık mesleği, evlat ve gençlerin güvenilir sözleriyle ilgili, çağdaş yerkürede yeni bir meşgale ve hobi mealinde değerli lakin bunu uygunlaştırıcı, akıllıca mahallere kanalize edici bir sistemin ve siyasetin yürütülmesi gerekir. “

“YouTuberlığı elinden alınan ya da binlerce takipçili hesabı kaldırılmış bir evlat ya da genç ruhsal dertlere yakalanabiliyor. Adeta elinden oyuncağı aldı biri olduğuna kendini hissediyor “ diyen Erdoğan, bu hususta ailelerin ve etrafın dikkatli hareket edildiğini vurguladı.

Erdoğan, “Zaten o gencin YouTuberlık mesleği elinden alınmasa safra, ahlaki çizgileri net olmayan, mevzuatı net olmayan, kültürü ve geleneği oluşturulmamış bir meslek ruhsal ve sosyolojik sorun olarak devam ediyor. değerlendirmesini yaptı.

Başakşehir Belediyesi’nde ‘ YouTube Akademi ‘Erdoğan ile ismiyle bir çalışma yapıldığını, bu sahada eğitimler verildiğini söyleyen söz, Erdoğan.

Nitelikli takipçi

‘Şehir Mani Tanımaz’ adlı kanalıyla Türkiye’nin görme engelli birinci YouTuber’ı olan 27 olduğunu Yunus Emre Polat ise çevre mecralarda bu tıp mesleklerinin Türkiye’de gelişme aşamasında olduğunu söyledi.

Polat, köyde büyüyen evladın kente giden tek vasıta olan otobüsün şoförü olma hayalini taşıyor, rol model olarak onu benimsediğini söyleyerek, “Şehirlerde yerküreye ulaşan vasıtamız internet olduğu için evlat ve gençlerin önündeki tek örnek internetteki şahıslar oluyor. tabirlerini kullandı.

Koronavirüsünün ilgilerinin zayıflamasının evlatları sanal yerküreye ve dijital arkadaşlıklara yönlendirdiğini lisana getiren Polat, YouTuberlık mesleğini yapan bireylerin onu haliyle rol modeli olması gerektiğini bildirdi.

Polat, sanal aleme kendisini kaptanın şahıslarının gerçek hayattaki kolay süreçleri yaparken safra zorlandığına şahit olduğunu lisana getirerek, yapmaya devam etti:

“Ben kendi adıma nitelikli takip taraftarıyım. ‘Onlarla bağ kurabiliyor muyum, durum durumlarından haberdar mıyım?’ Ünlü olmak için Evvelce tanınan kültür ses sanatkarlarından oluşmuştur. Unkapanı ‘ndaki plakçılar çarşınca kaset yapmak gerekiyordu. Şimdilerde dijital medya ile birlikte becerilerini göstermek ön plana çıktı. Artık takipçisi olana tanınan olarak bakarken geçmişte hanesinde oyun konsolu ya da atarisi olan evlat ve gençler ilgi görüyordu. YouTuberlık mesleğinden alışılmış ki para ya da şöhret kazanılıyor lakin bir mühendislik ya da doktorluktan de değil. Evlat ya da gençler buna göre bu mesleği benimsiyorsa üniversitelerin yeni medya kısımlarını okusunlar. Akademik yerkürede unvana ya da eğitime kavuşsunlar. “

Polat, ilkokul çağına gelmemiş evlatlarını YouTube’da video’da YouTube’da video çekmesinin sakıncalı olduğunu belirtti.

Polat, kelamlarını buradan tamamladı:

“Çocuk kanallarının kimileri artık YouTube’un tarafından kapatılıyor. Velev bu mecranın bir bayan başkanının evlatlarına YouTube medyaları izlettirmediğine yönelik haberleri de okuduk. Buralarda çok çokça vakit geçirmek çocuklarda içtimaî korkuyu da artıyor. Bundan ötürü yeni sistemde ebeveyne evlatların hangi yönde izlemesini gerektirir, bunun izlenme vadesi ve vesair etmenlerle bilgilendirici filtreler mekan alıyor. Evlatlara, birtakım görüntülerin kurgu olduğunu, seri ve sinema gibi bazen yaşanmamış hadiseleri aktarabildiğini anlatmak gerekiyor. Zira evlatlar medyalarda izledikleri her şeyi gerçek sanarak, konutta denemeye çalışıyorlar. Yeterli bir ebeveynin tıpkı hengamda güzel birer dijital rehber olması gerekiyor. “

Kaynak: Sputnik TR

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Fatih Sultan Mehmet’in Londra’da satışa göre: ‘Yanındaki kişiler kim olduğu en büyük gizem’

Emekli Koramiral Kıyat özür diledi, Cumhurbaşkanı Erdoğan şikayetinden vazgeçti