in ,

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünal’dan ‘yeşil küre’ bekliyor

<br />

AK Parti Umumî Yönetici Yardımcısı Ünal’dan ‘yeşil küre’ gereken

Ünal, KON TV’de katlanan “Anadolu Soruyor” programıında gündeme ait soruları içindir.

“Sosyal medyada gördüğlan” yeşil küre “pratiği sona erdi. Bu süreç özetler misiniz? Niye kaldırıldı? Sorusu üzerine Ünal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın” Siyasetin tek bir limanı var, o da ahlaktır “laflarını hatırlattı.

AK Parti’nin siyasetinin temelinin ahlak, prensip, şahsiyet ve bu toprağa dair pahalara sahip olduğu belirten Ünal, yaklaşık 55 milyon vatandaşın içtimaî ağları kullanarak birbirleriyle muhabere kurduğumuzu söyledi.

Ünal, bu kapsamda çevre medyada kullanılan lisanla ilgili bir etik farkındalık çalışması yaptıklarını kaydetti.

Ünal, turnusol tesiri oluştursun diye “yeşil küreyi” bir simgesel ikon olarak kullandıklarını aktararak, bunun konuştu:

“İnsanların çevre medyadaki paylaşımlarında kullandıkları lisana dikkat etmeleri, kullanılan küfür, hakaretten berbat paylaşımlarının da dikkat çekmesi için bu çalışmayı başlattık. 40 gün sürdü bu çalışma, 10 Haziran’da 2. faz çalışmaları, yani dijital farkındalık çalışmanız başladı. “artık etik farkındalık çalışmamız tamamlandı, gönüllülük esasına nazaran bu yeşil küreyi kullanan arkadaşlarımız bu yeşil küreyi velev kullanırlar, velev kullanmazlar, artık bu kullanır bileceği bir şey ‘dedik.

‘Bu da farklı bir tuhaflık’

Yani bu çalışmanın gayesi, etkili medyada küfür, hakaret, yakışıksız paylaşımlara dikkat etmek ve bunlarla ilgili ilgili bir hassasiyet yaratmaktı, maksadına da ulaştı lakin bu çalışmayı itibarsızlaştırmak için önemli yemekde bir dezenformasyon… “diye konuştu.

Ünal, kaydetmek kaydetti:

“Birileri son radde tarafsız bir formda ahlaki bir tartışma olarak ilgili bu çalışmayı maksatlarına koydular, kendi ahlaksızlarına sahip çıkıp ‘yeşil küre’ kullananların nahoşlukları üzerinden, esasen çalışmanın emeli nahoşlukları olduğu için, o yeşil küreyi kullanıyorp provokasyon yaptığı, provokatif paylaşımlarda bulunan ve sorun olduğu gibi AK geçmiş’e AK Parti’ye saldırdılar, yani geçmişte işte ‘bidon kafalı’ diyen, ‘göbeğini kaşıyan adam’ dediklerine artık bu kere ne diyorlar? ‘Troll’ diyorlar, aşağılamak için, işte ‘yeşil top’ diyorlar Evet, sahip olanlar. Onları masumlaştırmak için onlarla ilgili, mesela hatırlayın geçmişte onu birleştirilmiş nesneleri medyada, eşlerinize, düşünkanımızın geçerliesine, öncekikanımızın aitine… ”

Ünal, bu etik farkındalık çalışmasının birilerinin ikiyüzlülüğünü ortaya çıkardığını laflarına ekledi.

Kaynak: Sputnik TR

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Bakan Pakdemirli Türkiye’ye gelen Rus yangın söndürme uçağını test etti

UEFA’dan yeni kararlar