in ,

AK Parti’de ‘dijital dönüşüm’ stratejisi: Hedef Z kuşağından 7 milyon yeni seçmen

<br />

AK Parti’de ‘dijital dönüşüm’ stratejisi: Gaye Z kuşağından 7 milyon yeni seçmen

AK Parti Tanıtım ve Medya Lideri Mahir Ünal evvelki günkü Merkez Yürütme Heyeti (MYK) içtimasında AK Parti’nin yeni ‘Dijital Dönüşüm’ stratejisini tanıttı. Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın küresel stratejisi Facebook’ta küresel olarak bilişim devlerinin, ‘milli egemenlik hadilerinin çiğneyen, klâsik devlet yapıyorum meydan okuyan’ yeni bir yerküre sisteminin tasarlandığı açıkladı.

Milliyet’ten Ayşegül Kahvecioğlu’nun haberine nazaran, dokümanda, “Z kuşağı olarak tabir edilen nesilden 7 milyona yakın seçmen 2023’te birinci kere oy kullanacak. Araçlar içine doğdukları yeni medya tertibi, veri ve içerik sağlayıcılar tarafından devlet otoritesi, egemenliği ve siyaseti de aşan bir meydan okumayla önümüze çıkıyoruz. Buna yanıtımız siber egemenlik, siber vatan ve dijital Türkiye ile ilgili. Dijital vermekle edilebiliyorsa; bunun için yeni bir kuşlanma genç seçmen kitlesi önemlidir. denildi.

“Kanuni düzenleme şartları”

Z kuşağına dönük farkındalık çalışması başlattıklarını ve ‘dezenformasyonla uğraş ettiklerini’ bildiren Ünal, “Sosyal medyayı terör örgütlerinin hedeflerine hizmet edecek, nefret, tehdit, taciz, amaç gösterme amacıyla cürümleri işleyecek formda kullananlara karşı geniş bir kanun tasarısı hazırlama gereksinimi hasıl edilmiştir” dedi.

Kaynak: Sputnik TR

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Meteorolojiden sel ve su baskını uyarısı

ÖSYM ve YÖK, YKS’nin ertelenmeme gerekçesini mahkemede açıkladı