in ,

Akar’dan komandolara mesaj: Daha önce yazımda destanları yazacağınıza inanıyoruz

<br />

Akar’dan komandolara ileti: Daha evvel yazdığınız destanları yazacağınıza inanıyoruz

Penaltı-Kartal Operasyonu’nun acilen akabinde olduğu Penaltı-Kartal Operasyonu’nun komando birlikleri Haftanin’de operasyona başladı.

Öngör buyruğun akabinde çalışmalan birinci sınıf tüm olarak harekat ortamı ateş destek vasıtalarıyla vurulmaya başlandı. Yerli üretim Fırtına obüsleri ile çok namlulu roketatarların da atış atışları içindir 150’den ziyade amaç tam isabetle vuruldu.

Taciz, mani ve hazırlık atışlarını hava harekatı takip etti. SİHA’ların yanı sıra F-16’ların da destekleyici harekatta, Atak helikopterleri de hizmet alıyor. Yapılan atışlarla kesimin yumabatılmasının akabinde hava hamle harekatına geçildi. Belirlenen ortamlara komandolar karadan sızma harekatı gerçekleştirirken kimi komando birlikleri de helikopterlerle yere indirildi. Helikopterlerin muvaffakiyetle başladı hava atak harekatı ile komandolar arasında gayelere tek tek girmeye başladı.

Harekat Merkezinde hareketli saatler

Ulusal Savunma Bakanlığı tarafından ‘Kahraman komandolarımız Haftanin’de’ sözleriyle kamuoyuna duyurulan Pençe-Kaplan Harekatı için Ulusal Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Lideri Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Kumandanı Orgeneral Ümit Dündar, Hava Kuvvetleri Kumandanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile Deniz Kuvvetleri Kumandanı Oram Adnan Özbal gece boyunca takip etti.

Harekat, Kara Kuvvetleri Komutanlığı Harekat Merkezi’nde brifing alanı Akar ve kumandanların talimatlarının akabinde başladı. Akar ve komuta kademesi, operasyon ve sabahın birinci ışıklarına kadar sevk ve yönetim etti. Akar ve kumandanlar hengam vakit medya konferans formülü ile kesimdeki birliklerin kumandanlarıyla görüşerek talimat verdi.

Akar, telsizden operasyon birliklerinin kumandanlarına seslendi

Ulusal Savunma Bakanı Hulusi Akar, şunları söyledi:

“Sizin olayın faaliyetlerinizi izliyor, sizin için yaptığınız şeyler için, haber, sizlerle gurur duyuyor, övünüyoruz. Türk komandosunun kullanımı her zaman gösterdiniz, o dağlarda bugün de varsayılan daha gösterebilire, daha evvel yazdığınız destanları yazacağınıza inanıyorum. “

Kaynak: Sputnik TR

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

ÖSYM ve YÖK, YKS’nin ertelenmeme gerekçesini mahkemede açıkladı

İstanbul’da ‘kaçak hastane’ operasyonu: 2’si doktor 5 Suriyeli gözaltına alındı