in ,

Altaylı’dan Perinçek yazısı: Son dönemdeki popüler TV konukluğunun fikirleri ile alakası olmadığını söyleyeyim

<br />

Altaylı’dan Perinçek yazısı: Son devirdeki tanınan TV konukluğunun fikirleri ile alakası bildir söyleyeyim

Habertürk müellifi Fatih Altaylı, bugünkü yazlık Vatan Partisi Umumî Lideri Şark Perinçek’in oğlu periyotta sıkça TV kanallarında mekan almasını yorumladı.

Perinçek’in ’42 yıllık siyasi ömründe son bir yıldaki kadar ilgi görmediğini ‘savunan Altaylı, Vatan Partisi Umum Yöneticisi ile ilgili olarak belirtilen dedi:

“42 yıldır faal umumi liderdir. Ve Şark Beyefendi bu 42 yıl boyunca oğlu bir yıldaki kadar ilgiye mazhar olmamış, bu kadar çokça televizyon programlarında konuk edilmedi. Ben de Şark Abi’yi derhal acilen 40 yıldala yakın müddettir tanırım. Kendisini konuk eden televizyon programcılarına ‘Bu dosyaların fikri nedir?’ Geriler Şark Perinçek’in fikri nedir sorusuna karşılık vermek zordur sahiden ancak bu arkadaşlar için Şark Perinçek’in fikirleri ile ilgili fikirler.

‘Madagaskar asıllı bir Hint Horozu olduğuna göründüğü için tercih edilir’

Perinçek’in ‘lafını sakınmaz’ bir siyasetçi olduğunu savunan Altaylı, “Kavgadan kaçınmaz, velev bilakis arbede sever, arbede başlatır, gerekli küfür de eder. Fiziki arbedeye ramak kaldığı izlenimini uyandırmayı da sever. Konukluğu da bu yüzdendir. “sözlerini kullandı

Abdullah Öcalan ile Altaylı, bugün hala tıpkı sorun sorulmasını eleştirerek “Ama artık bana gına geldi” dedi:

“Programında Perinçek’in yumuşak karnına bir yumruk atılır. ‘Akıllıcadır da. Perinçek Apo ile görüşme, sohbet düşünüyorum, birlikte PKK’lı kelamda merasim kıta denetlemişleriniz. Daima olarak ‘Görüştüm lakin niçin görüştüm bir sorun’ havası içinde yanıtlamaya çalışır bu suçlamayı. 31 yıl evvel yapılmış bir görüşme .. Dostça mı? Bana nazaran dostça? O periyotta ikisi de sosyalist.

‘Bazıları daha düne kadar’ En sıkı Fetullah hayranı benim ‘diyenler olmuyor mu?’

Hele hele Perinçek’in bu tür zaviyeye sıkıştıranların kimileri daha düne kadar “En sıkı Fetullah hayranı benim, imam efendiye benden daha yakın olan bulamazsınız” diyenler olmuyor mu? İşte ona ölüyorum. “

‘Doğru lakin yanlış’

Altaylı, Perinçek’in kendisinin de Öcalan ile görüştüğünü söyleme üzerine açıklamada bulunan Altaylı, Perinçek’in açıklamalarıyla ilgili olarak da “Doğu Perinçek, oğlu katındaki programda benim de Öcalan ile görüşmeye dağa gittiğimi söyledi. Yanlışsız lakin yanlış. Sairlerini bilmiyorum fakat ben Lübnan’da, Bar Elias kasabasında görüştüm” sözlerini kullandı.

Altaylı ayrıyeten, Kanal D tarafından yayınlanmadığını belirtti ve açtı dedi:

“Mercedes ile geldi. Yanında Suriye Muhaberatı’ndan bir subay vardı. Çektiğimiz programda söyledikleri, daha sonra İmralı’daki düşüncmalarda söylediklerinden çok da farklıdır. ‘den görüştüğü siyasetçilerden, Başbakanlardan kelam etti.

Program sonrası programı çektiğimiz yanın sahibi tarafından hazırlanan bir sofraya davet edildik ve yemek yedik.
Yaptığımız röportaj o sırada çalıştığım Kanal D tarafından terörle savaş yasasının birkaç unsuruna muhalefet edilmiş sayılabileceği gerekçesiyle yayınlanamadı. “

Kaynak: Sputnik TR

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

AK Parti ve MHP’ye ret: ASKİ’de Mansur Yavaş’ın itirazı kabul edildi

Şule Çet davasında sanıklar hakkında yüzünden cezalar onandı