in ,

Bakan Pakdemirli Türkiye’ye gelen Rus yangın söndürme uçağını test etti

<br />

Bakan Pakdemirli Türkiye’ye gelen Rus yangın söndürme uçağını test etti

Rus devlet savunma sanayi şirketi Rostechnologii ’içinde faaliyet gösteren Birleşik Uçak Şirketi, Sputnik’e açıklamasında, Türkiye Tarım ve Orman Bakanlığı’nın orman yangınlarını söndürme konusunda Rusya’dan yardım istediğini, bu hedefle Türkiye’ye 2 adet Be-200 amfibi uçağının düşündüğünü bildirdi. Türkiye’ye ulaşan uçakların 4 ay boyunca Antalya, İzmir ve Bodrum çevresinde vazife yapacak.

Rus Be-200 yangın söndürme uçaklarını SMS Savunma Sanayi’nin heyet üyesi Fuzuli Mollayev, Sputnik’e açıklamasında, “Bugün İzmir’de Rus uçaklarının kabul süreci yapıldı. Uçaklar şov uçuşu yaptı. Birini Sayın Pakdemirli kullandı, çünkü profesyonel bir pilot oluyor kendileri. Pakdemirli, uçağın menevra kabiliyetinden çok mutlu kaldı, mürettebatın yapılan işi takdir etti. Bakan, uçuşun akabinde, teknik pilot Rus uçaklarının bir pilot olarak beklentilerini aştığını söyledi ” sözünü kullandı.

Mollayev, test uçuşu altında uçakların 57 dakika içinde 45 ton su taşıdığını, bunun yerine 36 ton olan normun çok üzerinde olduğu da laflarına ekledi.

Kaynak: Sputnik TR

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Şırnak’ın Silopi ilçesinde işçileri taşıyan pikabın geçişi nedeniyle meydana gelen patlamada 4 işçi hayatını kaybetti

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünal’dan ‘yeşil küre’ bekliyor