in ,

Borç meselesi nedeniyle kaçırıldı: ‘Benzin bidonunu getirip beni yakacaklarını söylediler’

<br />

Borç problemi nedeniyle kaçırmayın: ‘Benzin bidonunu getirip beni yakacaklarını söylediler’

Denizli Beyağaç’ın Çamlık mahallesinde yaşayan 7 çocuk babası 66 yaşıyor Ali Gözlek, 14 Haziran’da gece saatlerinde geldiği hanesinin önünde, aralarında borç para meselesi içindir ileri sürülen Mehmet D. ile oğlu Tahir D. ve arkadaşı Mehmet D. ‘nin saldırısına uğrayıp, tekme ve yumruklarla darbedilmiştir sonra sonra otomobil bindirilmesi kaçırıldı.

Gözlek’in sesini duyan ve kaçırıldığını fark eden mahalleli, durumu jandarmaya bildirdi. Jandarma ekipleri, şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı. Muğla’nın Menteşe kazasında kaçırılan Gözlek, argümana nazaran, götürüyor ormanlık alanında da yaklaşık 1 saat boyunca darbedildi. Göz tü’in vücudunun çeşitli taraflarında morluklar oluştu. Jandarma, şüphelilerin içinde bulunan otomobili, Muğla- Denizli vilayet haddinde durdurdu. Mehmet D., oğlu Tahir D. ve arkadaşı Mehmet D., tabirlerinin akabinde adliyeye sevk edildi gözlendi. Şüpheliler, mahkumece tutuklandı.

‘Gece yolumu kesip saldırdılar’

Yaşadıklarını DHA muhabirine anlatan Ali Gözlek, 2 bin lira borcu olan Mehmet D. ‘nin, oğlu Tahir D. ve arkadaşı Mehmet D. ile birlikte çalıştı. Meslekinin gerisinde saklanıyor, bekleyen şüphelilerin belirten Gözlek, sürüklenip, kaçırıldığını anlattı.

Gözlek, “Yaklaşık 4 ay evvel Mehmet D. ‘ye 2 bin lira borç verdim. Ödemeyince onun sadece motorlu testeresini aldım. Parayı ödediği devir testereyi teslim edeceğimi söyledim. motorlu testereyi sattım. Zira paraya gereksinimim vardı. Bu nedenle aramızda bir husumet edilmiştir. Geçen pazar günü, konutumun gerisinde saklanmışlar. Gece meskene döndüğümde yolumu kesip, saldırdılar. Darbedip, 50 metre kadar sürüklediler. Daha sonra çetinle arabaya bindirip, bilmediğim bir noktaya götürdüler “ dedi.

‘Başıma tüfekle vurdular’

Uzun müddet küfürlere maruz kalıp, dövüldüğünü anlatan Gözlek, yapmaya devam etti:

“Götürdükleri yanda beni konuştukça dövdüler. Benzin bidonunu getirip, beni yakacaklarını söylediler. Boğazıma balta dayayıp, beni tehdit ettiler. ‘Seni keseceğiz’ dediler. Ben de ‘Öldürün’ dedim. onlar da ‘ Öldürmeyeceğiz, kolunu bacağını kıracağız, 1 ay çalıştıracağız ‘dedi. Üzerimdeki elbiseleri soydular çıkarıp çıkarılabilir. Kanlı elbiselerimi çuvala koyup, bana sair kıyafetler verdiler. Başıma tüfekle vurdular. Başımdan yaralandım. Daha sonra tekrar arabaya bindik. Dönüş yolunda jandarma tarafından yakalandılar. Kendilerinden şikayetçi oldum. Cezalarını çekebilirsiniz istiyorum. “

Pederini kaçırıp, Şahin Gözlek de “Böyle bir şey yaşanması nedeniyle üzgünüz. Hikaye günü, Muğla’nın Ortaca ilçesindeydik. Burada pederimin yanında olsaydık buna yürek edemezlerdi” dedi.

Çamlık Mahallesi’nin muhtarı Muhittin Sürgit’in hikaye günü sesleri duyup, şüphelilerin otomobilini durdurmaya çalışmasını lakin başaramadığını belirtip, “Bunun üzerine durumu jandarmaya bildirdim. Mahallemizde daha evvel hiç bu türlü bir vaka yaşanmamıştı. Gözlek’in sağ olarak kurtarılması bunun mutluyuz “ diye konuştu.

Kaynak: Sputnik TR

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Şule Çet davasında sanıklar hakkında yüzünden cezalar onandı

Resmi Gazete’de Türkiye’den Nijer ve Çad’a sağlık hibeleri