in ,

Çete kullanabinden uyuşturucu baronuna tepki: Ocağımı yaktınız, içiniz rahat mı?

<br />

Çete başkanından uyuşturucu baronuna reaksiyon: Ocağımı yaktınız, içiniz rahat mı?

Erzurum’un Aziziye kazasında 25 Ocak günü, İran’a açılan Gürbulak Had Kapısı ‘ndan Türkiye’ye giriş yapılan tespit edilen florit madeni yüklü TIR’da arama yapıldı. TIR’ın dorsundaki çiçekitler arasında, 17 çuval içinde, 25 bin 834 adet taş kesimi arıyorum, 1 ton 535 kilogram eroin ele geçirildi.

Uyuştucuyu teslim alacakların yakalanması emeliyle, eroin yüklü TIR, takip altında İstanbul’a çalışıyor. 3 gün süren operasyonda, uyuşturucuyu İran’dan temin edip, gümrük ihtiyacını naklini seçin ‘Rüzgar’ kod adlı Ali Yıldırım ve ‘Ateş’ kod adlı Mahmut Mısır, gümrükleme şirketi sahipleri Erdal Ergi ve Ahmet Özdemir, şirket çalışanı Mazlum Ö. , uyuşturucuların İstanbul’da saklandığı deponun sahibi ‘Mekanik’ kod adlı Hacı Karahan, ‘Dutifoalbar’ ve ‘Dayı’ kod isimlerini kullanan uyuşturucu baronu Mehmet Zeki Fidan, Fidan ile örgüt üyeleri arasındaki seçenekler konusunda ‘Lord ve ‘Mahalle’nin kod isimlerini kullanan Saruhan Özçelik yakalandı.

Gözaltına alınan 8 kuşkulu, Erzurum’a jetle getirildi. Sorgularının akabinde Mazlum Ö. 7 kuşkulu tutuklanarak cezaevine koyuldu.

Yekun 1314 yıl mahpus isteniyor

Mehmet Zeki Fidan ile başkanlar Saruhan Öztürk, Ali Yıldırım ve Mahmut Mısır hakkında ‘ uyuşturucu yahut uyarıcı unsur ithal etme‘, ‘suç işlemek gayesiyle örgüt kurma, üye olma’ hatalarından 166 yıl 6’şar ay, örgüt üyeleri Hacı Karahan, Erdal Ergi, Ahmet Özdemir ve Mazlum Ö. hakkında da 162’şer yıl olmak üzere yekun 1314 yıl mahpus cezası istemiyle dava açıldı.

‘Dört cenaze yaşadım, Allah sorsun’

Erzurum 1. Ağır Ceza Duruşması ‘ndan izlemeler davanın bugünkü tutuklu sanıklar Mehmet Zeki Fidan, Ali Yıldırım, Mahmut Mısır, Saruhan Özçelik, Ahmet Özdemir, Erdal Ergi ile tutuksuz sanık Mazlum Ö. ve avukatları katıldı. Tutuklu sanık Hacı Karahan ise gelmedi. Tüm sanıklar ile cezaevi işçisinin maske ve eldiven taktığı duruşmada, sanık avukatları duruşma heyetinin farklı olması nedeniyle mütalaaya ait savunma için mühlet talep etti.

Duruşma heyetinin şart araması ise avukatlar, sanıklar çevre uzaklığa uymaları ve maskeleri ile ağızlarını tam kapatmaları için uyardı. Mehmet Zeki Fidan’a oturan Mahmut Mısır, ardındaki sanık sandalyesinde, “Ocağımı yaktınız. İçiniz rahat mı? Dört cenaze yaşadım, Allah sorsun” dedi. Fidan’ın “Ne söylüyorsun sen?” diye karşılık vermesi üzerine jandarma, Mahmut Mısır’ı, çıkardı.

Duruşma karar için pazartesiye ertelendi

Aranın akabinde duruşma heyeti, sanıkların tutukluluk halinin devamına karar duruşmayı karar için pazartesi gününe erteledi. Sıkı güvenlik tedbirleri altında adliyeye getirilen sanıklar, birebir formda cezaevine götürüldü.

Kaynak: Sputnik TR

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

İBB Başkanı İmamoğlu’ndan taksicilerin ‘İstanbul’u kilitleriz’ tehdidine yanıt

Elazığ’da sınav için gelen kızını öldürdü, kendini ağır yaraladı