in ,

Eda Demirci, şiddet şiddet iddialarını reddeden Küçükkaya’yı yalanladı: Benim canlı şahitlerim var

<br />

Eda Demirci, reddeden Küçükkaya’yı yalanladı: Benim canlı şahitlerim var

FOX TV’de çalışır ‘Çalar Saat’ menüsünde yapımcısı İsmail Küçükkaya, eski eşi Eda Demirci’nin yaptığı hakkında ileri sürdüğü şiddet iddialatına göre cevapta, Demirci’nin tabirlerini ‘asılsız’ olarak nitelendirmişti ve “Yoksa halde şiddet uygulamadım, makûs muamelede bulunmadım. Sav sahibi argümanını ispatlayabilirse verilecek her türlü cezaya razıyım ” tabirlerini kullanmıştı.

Küçükkaya’nın açıklamaları üzerine Hürriyet’ten Demirci ise, Küçükkaya’nın açıklamasında bölge alan savları teker teker.

Demirci’nin Küçükkaya’nın tezlerine karşılıkları şu biçimde:

ARGÜMAN 1: İsmail Küçükkaya şiddet savlarını kesin bir lisanla yalanlarken, Fulya Soybaş’a “Ortada bir şiddet uygulamak için haliyle delili de yok” demişti.

“Annem, ablam, dayım ve Dilek adlı bir arkadaşım yaşadıklarıma tanık olduğunuz için duruşmada çıkıp şahitlik yaptılar. Bir gün Mersin’de konsere gitmiştik Ki bu bardağı taşıran son damlaydı.

Ablamı imajlı aradım. Yüzümün halini gösterdim. Başıma gelenleri anlattım. O da “Eda’yı çok hırpalamışsın, neden bu türlü yaptın?” diyerek İsmail’e ileti attı. O mesajlaşmaları ve başkaca o gün ablam ve anamla, olduğumun beni gelip almaları için yaptığım tüm telefon görüşmesi kayıtlarını duruşmada delil olarak sundum. Neden darp raporu almadım? İnsan kendine yakıştıramıyor o şiddeti. Utandım, korktum, çekindim. Karakola gitmek istemedim, başı derde girsin istemedim. “Bir biçimde yolunu buluruz” diye bulabilirsinizüm. Lakin o yolu hiç bulamadık. Bir bayanın karakola ya da hastaneye gidip ‘Ben dayak yedim’ demesi çok güçlükle. Hele ki bu hatun bir hoca, eşi de epey tanınmış biriyse. Karşı taraf güçlü olunca yalancı hatun olduğuna düşmekten de çekindim. Mürekkep püskürtmek etmek raporu. ‘Kapıya çarpmış, düşmüş ‘der. Benim canlı şahitlerim vardı. Seçtiğiniz şahitliği ve delil olarak sunduğum mesajlaşmalar vardı. Bir şeyleri ispatlamak bu kadar çetin olmamalı. “

‘Şiddeti basitleştiriyordu’

SAV 2: İsmail Küçükkaya: “Asla fizikî şiddet uygulamadım. ”

“İsmail bana 3 sefer fizikî şiddet uyguladı. Birinci şiddet 2017 4 Mart’tı, ağzımı kapadı, nefessiz bıraktı. İkincisi 24 Mart’tı. Başımdan tuttu. “Şu konumum olmasa ağzını burnunu kırardım” dedi ve üçüncüde yaptı da. Mersin’de gözüme yumruk attı, tırnakladı. Yaptığına şiddet demiyor, ‘Ne var bunda, bir şey yok’ diyordu. türlü yapar ‘diyordu. Olağanlaştırmaya çalışıyordu. “

‘Tek derdim şiddeti ispatlamak’

TEZ 3: Eda Demirci’nin bu çıkışı para, mevki için belirtilen ve velev eşinin itibarını zedelemek için birtakım muhitler tarafından kullanılabilir savları var.

“Ben Atatürkçü bir hatunum. Ailem de o denli. Hepimizin durduğu nokta, geldiği bölge zahirdir. ‘Bu kadar nahoş bir adama dava açacağım’ dedim. ‘Bunun için para’ diyorlar, meğer ben düşündüğünüzde 1 milyon 200 bin TL tazminatı için Bana yapılan şiddeti ispatlamak tek derdim. ’50 bin seçim şuraya, 50 bin seçim buraya bağışlansın ‘demiştim lakin öylesine yıldım ki ondan da vazgeçtim.

‘Mesleğimi hor görüldü’

ARGÜMAN 4: İsmail Küçükkaya: “Asla ruhsal şiddet uygulamadım. ”

“Kendisine boşanmak istediğimi söylediğimde ‘Beni bırakıp nasıl gideceksin, bu hayatı nereden istedisın?’ Egolu ve kibirliydi. ‘Sana mı inanacaklar, bana mı, sen kimsin?’ diyordu. ‘Sen bir hocasın, ben İsmail Küçükkaya’yım. Farkında değilin herhalde?’ diyordu. Bunlar çok daha fazla sessiz kalamazdım. “

‘Görünüm kişi beni yalnız bıraktı’

SAV 5: Eda Demirci, Türkiye Hatun Dernekleri Federasyonu Yöneticisi Canan Güllü’nün neden sahip çıkmadığını söylemişti. Güllü ise “infaza tabi tutuldum” dedi.

“Kendisi tekraren İsmail Küçükkaya’nın programına konuk olmuş bir isim. Aradığımda kendimi tanıttım, kim olduğumu söyledim. ‘Telefonunuzu kaydetiyorum, boyut döneceğim’ dedi. “Bu kadınlara müspet ayrımcılık var” diyorlar lakin bu türlü olumlu ayrımcılık göremedim. Her şeyimi çalınabilir olarak görüyorum. “

Kaynak: Sputnik TR

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Emine Erdoğan’dan dünya liderlerinin eşlerine koronavirüs mektubu

İstihdam kalkanı paketinde 8 milyon üniversiteliye yarı zamanlı iş fırsatı