in ,

İBB Başkanı İmamoğlu’ndan taksicilerin ‘İstanbul’u kilitleriz’ tehdidine yanıt

<br />

İBB Yöneticisi İmamoğlu’ndan taksicilerin ‘İstanbul’u kilitleriz’ tehdidine karşılık

İstanbul’a 5 bin yeni taksi kazandıracaklarını açıklayan İBB Yöneticisi İmamoğlu, taksicilerden gelen yansıların akabinde açıklamalarda bulundu.

“Bağcılar Oto Galerisi’ndeki birkaç taksi galericisi değil” diyen İmamoğlu, “İstanbul’da nizamı bozucu bir fiile giren onun şahıs, önünde devleti bu olmalı” sözlerini kullandı.

‘İstanbul halkının taksi muhtaçlığı olup kararına makam, Bağcılar Oto Galerisi’ndeki birkaç taksi galericisi değil’

“Yasaların İBB’ye onu salahiyet kullanmaktan imtina etmeyiz” diyen İmamoğlu, şöyle dedi:

“5 hafta yeni taksinin İstanbul’a katılacağını lisana getirmiştim.” Biz hafta pazuma günü 5 bin taksiyi seçtiğiniz katmayacağız. Neyse konuşmadık ki bunu konuşmayacağız, elbette konuşacağız, Evet, biz esnafımızla, esnafımızın gerçekle ilgili odayla çalışmak için tartışacağız. İBB, İstanbul’un 16 milyon kişisini temsil eder ve ona nazaran hareket eder.İstanbul halkının taksi muhtaçlığı olup olmadığını kararlaştır makam, Bağcılar Oto Galerisi’ndeki birkaç taksi galericisi değildir. bizi diğer şeylerle tehdit etmeye çalışmasınlar. ”

‘Plaka fiyatları ile geçim lütfen rantçılara bu süreç kurban ettirmeyiz’

İmamoğlu, “Bilimsel araştırmalarla, üniversite raporlarıyla İstanbul’un yeni taksilere muhtaçlık duyduğu açıktır. Bütün yerkürede bunun nedeni vardır. Kaldı ki pandemi süreci ile bir arada bütün yerkürede, bilhassa karantina sonrası, hususî araç ve diğer hava düzeninin arttığı da nettir. Yani altını çizmek için kullanılır. Yeni sistemde herkesin çalışma ve işe çalışanulu da güzelleşmek. , bu işten ekmek kazanan insan da rahat edecek. yeni bir periyodu başlatacağız. Herkesin gönlünü ferah tutmasını istiyorum. ”

’16 milyon insanımın gönlü rahat olsun ‘

İmamoğlu, “İstanbul’un sistemi için, İstanbul’un disiplini için, turiste, gelen konuğa, İstanbullunun hizmeti hizmet verirken, esnafının güvenliği için, taksinin biçimi, hali için savaşımızdan bizi kimse lakin kimse alıkoyamaz. Bunları, tüm ayrıntı açıklamaları hem de bunlardan esnafımızla birlikte karar vereceğiz. Bu için tahminen birkaç yüz kişi üzülecek lakin binlerce taksi emekçisi ve milyonlarca İstanbullu, bu hoş yeni taksi pratiğimizden berhudar olacak. Taksi için, benim 16 milyon insanımın gönlü rahat olsun “ dedi.

Kaynak: Sputnik TR

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Eve giren yarasa korkuya neden oldu

Çete kullanabinden uyuşturucu baronuna tepki: Ocağımı yaktınız, içiniz rahat mı?