in ,

İBB’de olağanüstü tasarruf tedbirleri: Tüm birimlere yazı gitti

<br />

İBB’de dehşet tasarruf önlemleri: Tüm ünitelere yazı gitti

Sözcü gazetesinden Hasret Güvemli’nin haberine nazaran, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İBB Meclisi tarafından koronavirüs salgını nedeniyle bozulan gelir-gider bütçe sebebini seçmek için 2020 yılı için onaylanan şartını istediği 4. 3 milyarlık borçlanma nedenğinin 648 milyon yazı gönderiliyor ek tasarruf tedbirleri incelendi.

Tasarruf yazısı, İBB Mezarlıklar Destek Hizmetleri Müdüriyeti tarafından 21 Mayıs 2020 tarihinde yapılan ve şimdi sonuçlanmamış ‘İstanbul mezarlıklarının parselasyonu rehabilitasyonu lahit ve mezar üst yapısı prodüksiyon işi’ ihalesinin 12 Haziran’da iptal etme ile değiştirilmiştir.

İhalenin iptal münasebetinde, İBB Mali Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından tüm ünitelere gönderildi ‘tasarruf önlemleri, mayıs-aralık bütçe ve harcama tedbirleri ile ilgili metne atıf yapıldı.

Metinde, 11 Mayıs 2020 tarihinde yapılan mucize İBB Meclis içtimasında tırpanlanan borçlanma salahiyeti talebi hatırlatılarak mevcut nakit idaresinde.

8 aylık devir tekrar planlandı

Metinde, İBB’nin tüm ünitelerinin geleceği 8 ay içinde en az yüzde 35 tasarruf sağlamak hareket etmeye dikkat edeceği, hizmet harcama önceliklerini yine gözden geçirecektir. Birimlerin gelecek 8 aylık devirdeki faaliyetlerini tekrar planlıyor aktarıldı.

Bu kapsamda mecburî haller dışında yeni taahhüt edilen ve ihaleye çıkılmayacağı, evvelden ödenen alınan ve tefvizi sonuç değerlendirmesi için tekrar Mali Hizmetler Daire Başkanlığından onay alınacaktır kaydedildi.

Bu ek tasarruf önlemleri lütfen mezarlıkların parselasyonu ile ilgili ihalesinin sonraki yıla ertelenebilir nitelikte olduğu ve aciliyet gerekmediği söz konusu “Belediye Başkanlığımızın azami tasarrufunu önleme amacıyla başkanlığımız kamusal hizmetlerinde aksamaya neden olmayacağınız taraflarında değerlendirmelerimiz nedeniyle yönetim kayıtlarımıza 29 Mayıs 2020 tarihinde toplantı başkanlığı denildi.

Kaynak: Sputnik TR

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

‘Maske zorunluluğunda haberim yok’ dedi, kimliğini polise bırakıp uzaklaştı

Pakdemirli: Noter ile ilgili hobi bahçesi arazisi satın alan vatandaşlarımızı uyarıyorum, yıkılabilir