in ,

Kayseri Şehir Hastanesi Başhekimi Çelik: Günde 2 vakamız varken 30-40’a çıktık

<br />

Kayseri Kent Hastanesi Başhekimi Çelik: Günde 2 vakamız varken 30-40’a çıktık

Sıradanlaşma yapılabini pahalandıran Prof. Dr. İlhami Çelik, pandemid en değerli ögenin vatandaşının kendisi olduğunu, ancak önlemlere uyulmadığını söyledi.

Çelik, “Toplum nasıl hareket ederse ona nazaran yol alırsınız. Onun insanın başına polis, jandarma ve bekçi dikemeyeceğinize nazaran kişilerinizin uyacağı kurallar var. 1 Haziran olağanlaşmanın başladığı vadeydi. Kotaavirüsten evvelki evvelki ömrünüze döndük. Maatteessüf bizler gerekenler uymuyoruz. sözlerini kullandı.

‘Vaka sayımız artıyor, çok dikkat etmemiz gerekiyor’

Çelik, tasarlamak konuştu: Dr. Çelik, bunun konuştu:

“İnsanların kendi otokontrollerini yapması gerekiyor. Sairleriyle bir araya geldiğiniz. Bu düğünlerin dışarıda, açık meydanlarda kullandığını düşünün. Çinkiri bir neden koparırsanız, bu uğraşınız boşa gidecek. “Çabuk bir durumda koparırsanız, bu uğraşınız boşa gidecek.”, bunlardan uzak durmazsak, sonuç kaçınılmazdır.

‘Maske bir aksesuar değil bir mecburilik olmal’

Maskenin kurallara iyi halde olduğuna göre söyleyen Çelik, “Maske takmanız yetmiyor, Tıbbiların devirde maskeyi de kuralına nazaran takılması gerekiyor. Medyada maskelerin nasıl takıldığını görüyoruz. Yemek tarafken yahut içerken maskenizi çıkarıyorsunuz fakat öbür kişilerle içtimaî aralığınızı korumaz ve önünüze göre nefes alıp sizin için kullanın. dedi.

‘Toplu kahvaltı, veladet günü programı yapanlar var’

Kayseri’de karantina altında alınan konut sayısında artış olur, son olarak tedavi altına alınan kimselerin toplu kahvaltı tertibinden geldiğini söyleyen Çelik, “Kayseri’de son devirde karantina verilen alınan bir mahalde komşular arası kahvaltı tertibi yaptığınız.” Gerekli yapılmasın ‘demiyoruz ancak çevre aramaları ve bilim konseyinin yayınlanmış bir rehber var. Kurallara uyamayacaksanız, sonuç kaçınılmazdır. Beşerler mecburi sebeplerden ötürü karantinaya alınıyor. Olumlu olanları yatırıyoruz “ tabirlerini kullandı.

Kaynak: Sputnik TR

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

AK Partili Ünal yeşil küre uygulamasının sona erdiğini duyurdu

Mars keşif aracı Merak, Dünya ve Venüs’ü fotoğrafladı