in ,

Wushu Federasyonu Başkanı’nın kızı turnuvaya hakem ve sporcu olarak katıldı: Annesinin de hakemliğiyle şampiyon oldu

<br />

Wushu Federasyonu Lideri’nin kızı turnuvaya hakem ve sporcu olarak katıldı: Anasının de hakemliğiyle şampiyon oldu

TWF Başkanvekili Abdurrahman Akyüz’ün kızı Elif Akyüz kurallara alışılmamış olduğumuz Türkiye Wushu Kungfu Şampiyonası’nın hakem hem de sporcu olarak katıldı. Akyüz, validesinin de mekanında hakemlerin puanlarıyla şampiyon ilan edildi. Kurallara nazaran bir sporcu hakemlik hizmeti yaptıktan sonra bir yıl içinde rastgele bir turnuvaya katılamıyor. Katılıyordu ise cezalandırılıyor.

BirGün Gazetesi’nin haberine nazaran; çeşitli turnuvada Akyüz’ün akrabasını ve yakınını görevlendirebilir, öğrenilirken, federasyondan mevzuyla ilgili değildir.

‘Hain damgası yiyoruz’

Wushu Ulusal Takımı’nın sporcusu Mustafa Seçkin Çelik, haksızlığa karşı savaş ettikleri için ‘hain’ damgası yediklerini söyleyerek şu sözleri kullandı: “Ben ve arkadaşlarım Covid 19 salgını için TWF Başkanvekili Abdurrahman Akyüz’ün yaptığı haksızlıklar Bu süreçte kendisi ve ailesi tarafından çeşitli hakaretlere ve ‘FETÖ’cüler’ ‘hainler’ olduğuna kirli yakıştırmalara maruz kaldık. ”

Mezhepçilik savları TBMM gündemine gelirti

Türkiye Wushu Federasyonu daha evvel dışında skandala imza atmıştı. Avrupa Şampiyonu olan Wushu sporcusu Sadık Pehlivan, Alevi olduğu için dışlanmış ve bazı ayrımcılığa maruz kalmıştı.

CHP milletvekilleri Turan Aydoğan ve Murat Bakan ile HDP milletvekilleri Alican Önlü ve Ali Kenanoğlu, Gençlik ve Spor Bakanlığı Muharrem Kasapoğlu’nun yanıtlaması için Meclis gündemine gelditi.

Kaynak: Sputnik TR

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

YÖK, 22 tematik alanda doktora bursu verecek

İsrailli araştırmacılar, ampullerle ortam dinlemesi yapmanın yolunu buldu