in ,

ABD’deki Türkler, New York’tan buraya özel seferle Türkiye’ye döndü

<br />

ABD’deki Türkler, New York’tan lütfen şahsi seferle Türkiye’ye döndü

THY ‘nin New York John F. Kennedy Memleketler arası Havalimanı’ndan hareket eden, 333 yolcunun noktasından’ TK4902 ‘seferlerin uçağı İstanbul’a öğlen saatlerinde ulaştı.

Uçaktan inen yolcular, termal kameralarla denetim yapıldı. Pasaport denetim noktalarına ulaşan yolcular, burada İstanbul Valiliği Vilayet Göç Yönetimi vazifelilerinin ve polislerin yönlendirildiği malumat formülü doldurdu.

Türkiye’ye döndükleri için çok mesrur ​​olduğunu, ABD’deki Türk yetkililerinin dönüş şeklini düzenlediği için teşekkür etti.

‘ABD’de tuhaf şeyler oluyor’

Kayar, “ABD’de, hem iktisat, üstüne virüs ve protestolar nedeniyle hayli karışık bir işlem var. Üç dört gündür telefon kullanımı da düştü. Kimseye ulaşamıyoruz. dedi.

Nebile Oğuz için beş yıldır ABD’de yaşıyor, oğlu bir aydır da Türkiye’ye gelmek için bilet aradıklarını söyledi. Tabir eden Oğuz, “Bir anı memlekete dönemeyeceğiz sandık. İki gün evvel bu uçağın kullanımını söylediler. ABD’de durumlar fena” tabirlerini kullandı.

Oğuz, uçağa binmedem evvel ateşlerinin ölçüldüğünü, burada ise termal kameralarla denetim edildiklerini lisana getirerek, hanede 15 gün ferdî karantina görmekinin başladığını bildirdi.

‘İnsanlar daima sokakta, memlekete dönmenin düzgün bir şekilde mevcutturüm’

Yolculardan Berfin Altınışık da öğrenci olarak ABD’de bulunduğunu, karantina periyodu gördan bu memlekete döndüğünü söyledi.

ABD’de yaşam protesto süreci ile koronavirüs salgınının ABD’deki hayatı değiştirdiğini lisana getiren Altınışık, “İnsanlar daima sokaktalar. Şu anda bir devlete dönmenin yeterli olduğu şehirde” formunda konuştu.

Pasaport süreçlerini tamamlayan yolcular, bagajlarını alarak havalimanından ayrıldı.

Kaynak: Sputnik TR

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Ceren Özdemir’in katili yeniden hakim karşısına çıktı

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü binasına yıldırım düştü: ‘Birden gürültü koptu, dumanlar çıkmaya başladı’