in

Beşiktaş Başkanı Çebi: ‘3 milyar borcu veririm’ diyen varsa hemen gelsin

<br />

Beşiktaş Yöneticisi Çebi: ‘3 milyar borcu veririm’ diyen varsa çabucak gelsin

Beşiktaş Kulübü Yöneticisi Ahmet Işık Çebi, Akatlar Mehmet Üstünkaya No: 1903 Tesisi’nde kullanılan mensuplarıyla bir araya geldi.

Ekonomik durumunun kulübün borcunu karşılayacak durumda değildir belirten Çebi, “Mevcut durumda şayet 3 milyar borcu veririm, diyen varsa acilen gelsin. Geldiğimizde işçi maaşını almamıştı. Eski başkanlar, medyadaki birtakım isimlerle farklılaştırmak için Ben de Beşiktaş’a hizmet etmek acep ne iftira olduğulacak diye başlıyor. , ayaklarım titriyor “ diye konuştu.

‘Biz gidince gelen idare inceleme yapacak, bunun teamül haline gelmesini istiyorum’

Mütemadi görüş konuşması için lakin konuşmaya devam edeceğini belirten Çebi, aşağıda söyledi:

“Geçmişi konuşuyorum diye ‘Enkaz edebiyatı yapıyor’ diyorlar. Enkaz edebiyatı yapma diyenlere kızıyorum. Kamuoyuna akıllıca haber vermeyenlere kızıyorum. Sen de ordaydın diyorlar. Evet ordaydım lakin haberim yoktu. Bugün basketbol bürosundan sorumlu Umut Şenol, Emre Kocadağ’ın attığı imzayı bilir mi? Fakat ben bilirim, zira ben liderim. Ben başkanken, stat inşaatında 3 tane tefviz yaptık. ‘Keşif yapılmadın tefviz yapılamaz’ dedim, tefviz komitesi başkanlığından alındım, Ümraniye’ye yollandım. Satın alma komitesinde ben yoktum. İhalede hile hurda var mı bilmiyorum. Ben oğul 2-3 senede aktarımlarda de yoktum. Bunun hesabını da bana soruyorlar. Lakin kapağını her şeyin hesabını vereceksiniz. Tek başınıza imza atıyorsunuz. Ben bu durumu ortadan kaldırdım. Artık tek başına imza atmıyorum. Eski bir başkanımızın bir gün evvel beyanatı var, ben bunu sorunca bu kere ‘haberim yoktu’ diyor. Demek ki kendi işinin dışında bir şeyi bilemeyebiliyorsun. Geçmişle ilgili hesap kitap yapılıyor, geri adım atmayacağız. Mütemadi olarak ‘hesap sorsana, paralar nerede’ deniliyor. Artık bitsin bu söylemler. Beşiktaş’ta yeni bir vizyon istiyorum. Biz gidince gelen idare inceleme yapacak. Bunun teamül haline gelmesini istiyorum. Yapılacak değerlendirmeleriede şayet bir şey varsa herkes hesap verecek. Geçmişi kapat diyorlar fakat bu geçmişim içinde ben de varım. Siz nasıl bunu istersiniz. Kendimle ilgili bir şey varsa, bunun da ortaya çıkması için inceleme yapılmasını istiyorum. “

‘Faizler düştü gelgelelim bu şimdi bize yansıtılmadı’

Stat inşaatı ve aktarıma harcanan paraların mevcut borç için temel oluşturduğunu söyleyen Çebi, yapmaya devam etti:

“2013’ün sonlarına gerçek güzel gidiyorduk. Statin birlikte büyük bir heyecan geldi. 16,5 milyon avro bonservis verilen aktarımlar var Bunlar alt alta koyunca borcun nereden kaynaklanmıştır. Stat pahalıya yapılmasaydı, borç üçte bir ihtiyaç. 3 milyar borcun 450 milyon getirisi var 3 kez borcun 450 milyon getirisi var Başkankanının katk nedeni nemalar düştü ama bu şimdi bize yansıtılmadı. “

‘Borçları tertibe sokmak için 2 yıla gereksinimimiz var’

Ön planda 2 yılda sarfiyatların düşürüleceğini açıklayan Çebi, “Borcun art bölgesinde suistimal aramamalıyız fakat bunu da göz gerisi etmemeliyiz. Kusur olabilir. Suistimal yoksa popülizm vardır. Bu borçlar ödenir. 2 + 12 yıl içinde bu borçlar kapanıyor. Ben o parayı istemenizi. Kimsenin yerleşim amaçlı huzurunu bozmayı istemenizi. Beşiktaş kuracağız “Bu 2 yıllık süreç ahir borcu sisteme sokacağız, masraflarınızı azaltmanızı buran kadar yükü camiayla paylaşacağız. sözlerini kullandı.

‘Çalmayacağız, çaldırmayacağız’

Beşiktaş’ta popülist siyasetlerin laflarına ekleyen Çebi artık olmayacağım, “Çalmayacağız, çaldırmayacağız, yastığa başınızı koyduğunuzda bunu öğrenmek için bir teminattır. 3-5 milyon avro ödenen futbolcuyla uçakta poz vermeyecektir. andaki bütçeenin ekonomik kadar “ diye konuştu.

‘Kulüpte bir futbolcunun yüzde 20 menajerlik fiyatıyla oynadığını öğrendik’

‘Bırakmam Seni Kampanyası’na katılanların isimlerini stada yazacaklarını da kaydeden Çebi, “Beşiktaş güç durumda. Masraflar düşürülüp, gelirler artırılacak. Camianın desteğine gereksinimimiz var. Şu anda 60 milyon euro bütçesi olan grubu 30 milyon euro’ya indirmenizi “Şu kulüpte bir futbolcunun yüzde 20 menajerlik fiyatıyla oynadığınız öğrendik. değerlendirmesinde bulundu.

‘Bağış kampanyasından gelecek olan para geleceğe ait’

Siyah-beyazlı kulübün gayrimenkullerini bir mülahazaları kabul etmeden kampanyadan gelecek paranın kulübün geleceği için kullanılacağını belirten

“Bizim idare olarak mal mülk satma yetkimiz yok. Tercih edin ve planımız da, iş o noktaya gelmeden yeni bir yapılandırmayla borcu 12 kullandığınız. Artık 200 milyon dolar eden bir mekana sahipken, 300 milyon dolar getiri ödemek de mantıksız Umum heyette bize bunun hesabını sorup ‘Neden bu türlü bir imkan varken satmadınız’ derlerse, bunun da yanıtını veremeyiz. Bağış kampanyasından gelecek olan para geleceğe göre. “

‘Adidas’la meselelerimiz var; onlar bizi, biz de onları üzüyoruz ‘

Altyapıya yük vereceklerinden de bahseden Çebi, “Altyapıya kıymet veriyoruz, kalan 7 maç da bu değiştiruda oynayacağız. Başımızda kimi oyuncularımız var. Ersin ve Rıdvan maçta oynadı. Kalan haftalarda gençlere yük vermeyi, öğretmen da kullanıyor bunu istiyoruz” dedi.

Adidas’la kasvetler yaşadıklarını kaydeden Çebi, “Adidas’la sorunlarımız var. Lütfen bizi, biz de onları üzüyoruz. Ticarette bu türlü şeyler olur. Ön plan seri onlarla devam edip etmeyeceğimiz ileride malım olacak. ‘diyen de koşullar,’ Beni gönderin, farklı grupta devam etmek istiyorum ‘diyen de koşullar. Bunların hepsini yaşayacağız “ biçiminde konuştu.

Çebi, Ümraniye’de altyapı için tasarlanmıştır düşüninin arazinin davasının kazanılmadığını da söyleyen Çebi, “Altyapı tesisiyle ilgili Ümraniye’de sıkıntılı bir durum var. Davayı aldıık demişlerdi “sözlerini kullandı.

‘Sergen isterse sportif yönetici getiriyoriz’

Sportif yönetici konusuna da açıklık getiren siyah-beyazlı kulübün yöneticisi, “Sportif yönetici düşünülebilir lakin burada kıymetli olan Sergen öğretmenin isteyip istememesi. Şayet isterse, birini vazifeye hazıriz. Gelgelelim istemlemek için de sportif yönetici almayız. tahlilini yaptı.

Siyah-beyazlı kadronun eski teknik yöneticisi Abdullah Avcı’dan yardımcı çalışma isteyebilecek söyleyen Çebi, “Abdullah Avcı’yla önümüzdeki günlerde bir görüşme yapabiliriz. Şimdi kampanyanın başındayız. Fakat ilerleyen günlerde tabirini kullandı.

Kaynak: Sputnik TR

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Bingöl’deki depremden 5 gün sonra 2 kedi yavrusu enkazdan sağ çıkarıldı

TŞOF’tan İBB’nin ‘5 bin yeni taksi’ çalışması için istişare çağrısı: ‘İmamoğlu’nun açıklaması kabul edilemez’