in ,

CHP’nin TBMM Başkanvekili adayı belli oldu

<br />

CHP’nin TBMM Başkanvekili adayı belirli oldu

CHP Küme Başkanvekili Engin Özkoç, Mecliste düzenlediği basın içtimasında gündeme ait açıklamalarda bulundu, gazetecilerin tercihi.

TBMM Başkanlık Divanında CHP’ye düşen üyelikler için seçim yapıldığını anlatan Özkoç, TBMM Başkanvekilliğine Kocaeli Milletvekili Haydar Akar’ın seçildiğini söyledi.

Özkoç, Burdur Milletvekili Mehmet Göker’in yönetim amirliğine; Milletvekili Sibel Özdemir, Giresun Milletvekili Necati Tığlı ve Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere’nin katip üyeliklere kaydetildiğini kaydetti.

Bu adayları gösteren listenin TBMM Umumi Konseyi’nce işaret oyuyla oylanmasıyla seçim tamamlanmış olacak.

Özkoç, Şırnak’ın Silopi’de kazasında terör taarruzunda hayatını kaybeden 4 emekçiye Allah’tan rahmet, ailelerine sabır ve başsağlığı diledi.

Volkan Bozkır’a tebrik

BM 75. Umum Şura Başkanlığı Türkiye’den birinde birinci kişi olan Volkan Bozkır’ı tebrik eden Özkoç, birkaç muvaffakiyet diledi.

Kamuya yapılan atamalarda liyakat esasının gözetilmediğini sürün Özkoç, “Devlete yapılan atamalarda liyakata nazaran değil, ‘Kendi yandaşımı nasıl bir alana getireyim.’ anlayışıyla hareket ediliyor” sözünü kullandı.

‘İktidara yürüyoruz’

CHP’nin Darı İttifakı ile iktidar olması hedeflediğini belirten Özkoç, “Şu anda yoksulluk içinde olan esnafımıza, kişiselleştir, çaresizlik içinde olan öğrenciimize, bayanlarımıza, gençlerimize derman olabilmek için iktidara yürüyoruz. diye konuştu.

Türk heyetinin Libya ziyaretine ait bir soru üzerine Özkoç, Türkiye’nin Akdeniz’deki siyasetine destek verdiklerini ama gayrı bir memleketteki iç çatışmada taraf olmaya yanlışsız bulmadıklarını vurguladı. Özkoç, “Akdeniz’deki ittifakın doğruluğunu bir sefer daha fazla kullanılamaz lakin çatışmalarda, iç savaşta taraf olmak Türkiye Cumhuriyeti devletine yakışmaz. içinde halletmelidir “ değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: Sputnik TR

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

‘Kristen Stewart, Prenses Diana’yı canlandıracak’

MEB: Karne ve diplomalar e-okul’dan alınabilecek