in

Fenerbahçe üyeliğinden istifa eden TFF Başkanı Özdemir: Kendi ipimi kendim çekerim

<br />

Fenerbahçe üyeliğinden istifa eden TFF Lideri Özdemir: Kendi ipimi kendim çekerim

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Lideri Özdemir, Fenerbahçe Spor Kulübü üyeliğinden istifa etti.

Milliyet’ten Attila Gökçe’ye göre Özdemir, “Disiplin Heyeti mektubu 9 Haziran’da hazırlıyor ancak 11 Haziran’da Vefa Küçük bana laflarımı düzeltmem için bir mektup yolluyor. Bu nasıl bir iş?” diyerek reaksiyonunu lisana getirdi.

Özdemir, “Hem TFF’nin sitesinde hem adliyede hem de sportif olarak tescil edilmiş bir şampiyonluk var ortada. Hâlâ bana sorular yöneltiyorlar. Neyin tartışması bu anlamış değilim. dedi.

Ne olmuştu?

Özdemir’in bir röportajında ​​’Futbolda şike tartışlarını bitirmek için nasıl bir strateji izleyeceğiz?’ Sorusuna, “Önemli devlette bu türlü vukuatlar oldu. Memlekette olduğu gibi Türkiye’de de bu türlü bir hadisesi yaşıık. Hepimizin bildiği için o seri 2010-11 serisidir. 9 seri geçmişte kaldı. Biz 9 yıldır rastgele bir halde bir şike hadisesine rastlamadık ” yanıtı kulübün reaksiyonunu çekmişti.

Fenerbahçe Yöneticisi Ali Koç ile Başkanvekili Semih Özsoy, Özdemir’in sert bir lisanla eleştirmiş, Divan Konseyi Lideri Vefa Küçük ise TFF yönetimisine davette bulunmuştu.

Fenerbahçe Disiplin Konseyi Yöneticisi Tayyar Başaran’ın Özdemir’e 9 Haziran 2020 tarihli metinde,

Fenerbahçe Spor Kulübü Derneği tüzüğünüz 49. unsurunun 5. hus sorgusunu yokluğunuzda yapılarak karar vereceği hususu haberlerinize rica ederim ” sözleri iplerin kopmasına neden oldu.

Fenerbahçe Spor Kulübü’ne gönderdiği yanıtta, “09. 06. 2020 tarihli disiplin soruşturması metniniz 17. 06. 2020 içindir tarafıma bildirimi içindir. Fenerbahçe Spor Kulübü Kongre Üyeliğimden istifa ettiğimi haberlerinize sunarım ” diyerek tartışmalara noktayı koydu.

Kaynak: Sputnik TR

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi Özkan’dan ‘önlem yorgunluğu’ uyarısı

TESK’ten ‘yetki belgesi olmayan etil alkole erişemesin’ çağrısı