in ,

Hamile kadın ve eşinin içinde bulunan araca saldıran kardeşlere hapis cezası

<br />

Gebe hatun ve eşinin içinde bulunan araca saldıran kardeşlere mahpus cezası

İstanbul Pendik’te gebe bayan ve eşinin içinde bulunan araca saldıran baklavacı kardeşler Hasan ve Hüseyin Sel’in cezaları belli oldu.

Zanlılar ‘Hürriyeti tahdit’ kabahatinden 4’er yıl 2’şer ay, ‘Ulaşım araçlarının çıkarılması yahut alıkonulması’ cürmünden da 10’ar ay mahpus cezasına çarptırıldı. Sanıklar hakkında ‘ulaşım araçlarının kaçırılması yahut alıkonulması’ cürmünden verilen 10 ay mahpus cezası ise ertelendi.

Ne olmuştu?

Seydioğlu Baklava’nın arkadaşları Hasan ve Hüseyin Sel kardeşler, 6 Temmuz 2019 tarihinde İstanbul Pendikte 7 aylık gebe Ayfer Bahçıvan ve eşi Yunus Emre Bahçıvan’ın içinde araca saldırmıştı.

Hasan ve Hüseyin Sel kardeşler, Anadolu Adliyesi 59’uncu Asliye Ceza Mahkemesi’nde 3 münfasıl hatadan 5 yıl 4 aydan 20’şer yıla kadar mahpus cezası istemiyle yargılanıyordu. Hikayenin akabinde tutuklanan iki kardeş, davanın 30 Temmuz 2019 tarihinde gösterim birinci celsesinde, müştekilerin hikayeye ait çektikleri manzarayı kolluk gücüne teslim ederek teminat altına aldıklarını, dolayısı ile sanıkların delil karartma ve kaçma kuşkusu bulunmadığı için bunun tahliye edilmlerdi.

Duruşma ayrıyeten, iki kardeşin yurt dışına çıkışını da yasaklamıştı.

Kaynak: Sputnik TR

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü binasına yıldırım düştü: ‘Birden gürültü koptu, dumanlar çıkmaya başladı’

Türkiye’nin ilk başörtülü başsavcısı atandı