in ,

İBB’nin 5 bin yeni taksi projesine tepki: ‘Aç geziyor taksiciler’

<br />

İBB’nin 5 bin yeni taksi girişimine reaksiyonu: İstanbul Havalimanı taksik bileşenleri: ‘Aç geziyor taksiciler’

İstanbul Havalimanı Taksiciler Kooperatifi Yöneticisi Fahrettin Kutu, basın mensuplarına açıklama açıklamasıda, taksicilerin koronavirüs salgını nedeniyle güç günlerden geçtiğini söyledi.

İBB Lideri Ekrem İmamoğlu ‘nun İstanbul’a 5 bin yeni taksi plakası çalışmasıyla ilgili açıklamalarına değinen Can, bunun konuştu:

“Bütün samimiyetimle söylüyorum şu anda taksicilerin çay içecek ve hanesine ekmek götürecek parası yok cebinde. Aç geziyor taksiciler. ‘Ben 5 bin taksi plakası çıkarmak için’ demek bize nazaran son kademe yanlış. topluluk örgütleriyle de meslek seçimiyle bu tür bir mutabakat seçenekdan yapılan açıklamalı hakikat bulmuyoruz. “

Yapabilmek, “İhalenin tercih için her şeyden evvel korsanın İstanbul’da bitirilmesi gerekiyor. İstanbul Havalimanında geçmek istediğimiz lakin geçemediğimiz akıllı taksi, dijital taksiyi İstanbul’daki tüm araçlara geçirmemiz lazım. Korsanı bitirdikten sonra ilmî bir çalışma yapıyor ve ondan sonra İstanbul ‘Korsanı bitirdikten sonra ilmî bir çalışma yapıyor ve ondan sonra İstanbul’ ‘ü dolu geziyor. da taksiye muhtaçlık var. dedi.

‘Belediyenin işi taksicilik yapmak değil’

Can, nedeni devam etti etti:

“Belediyenin işi taksicilik yapmak değil. Yöneticimiz Avrupa’dan faydalandı. Diyor ki ‘Paris’te 8. 5 milyon nüfus var. 16 bin taksi var.’ Paris’te 8. 5 milyon nüfus var ancak 50 milyona yakın turist Kişilerin Paris’teki alım gücüyle bizim alım gücümüz bir mi? Bunların hepsinin hesabının gerek, ilmî bir çalışma için gerekli “ tabirlerini kullandı.

‘İstabul’da taksi plakası vatandaşın elinde’

Can, İstanbul’da 300 bin insan taksicilikten geçindiğine dikkati çekerek, “İstabul’da taksi plakası vatandaşın elindedir. 300 tane insan bu Taksiyi dijitalleştirelim. Taksiciyi, şöförü ve İstanbulluyu mesut edelim “ halinde konuştu.

Girişimin İstanbul’daki taksi meselesini çözmeyeceğini anlatan Can, “İstanbul’a hizmet bu yönetici? İstanbulluya hizmet taksiciyi eğitmek, daha donanımlı hale getirmektir. 17. 00-20. 00 arasında trafiğin ağır saatlerinde sizde 5 bin değil, 15 bin taksi koyun yeniden mesele vardır” dedi.

Kaynak: Sputnik TR

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Soylu: İnsanlık görevimi yapıyorum, Saygı Öztürk’ün bu yazısı namussuzluktur

Milli Eğitim Bakanı Selçuk: Yapmak istediğimizin fevkinde işler yaptık