in ,

İki ilde daha maskesiz sokağa çıkma yasağı

<br />

İki vilayette daha maskesiz sokağa çıkma yasağı

Çarşamba günü gerçekleşen Bilim Heyeti Toplantısı’ndan sonra açıklama yapan Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, maske kullanma mecburiliği getirilmesi teklifinde bulunduğunu bildirdi. Bunun üzerine vaka sayısılarında artış olan bölgeler, içindir maskesiz sokağa çıkma yasağı kararı almaya başladı. Tokat Valisi Ozan Balcı başkanlığında toplanan Vilayet Hıfzıssıhha Heyetinde alınan kararın da 22 Haziran Pazartesi gününden itibaren Tokat’ta maskesiz sokağa çıkma yasağı getirildi.

Tokat Valisi Ozan Balcı, Sıhhat Bakanlığı Bilim Heyetinin teklifleri hakkında Tokat’ta açıklamalı maske takma mecburiliği duyurduğini duyurdu. Açıklamada, “Tüm Tokat’ta açık ve saklı alan olmak üzere her ne kadar maske takmak zarurî hale getirilmiştir. Vatandaşlarımızın maskesi, içtimaî seçtiğiniz ve hijyen kurallarına uymalarını ehemmiyetle ricalayın. Bu zorunluluğa uymayanlara idari para cezası uygulanacaktır “dedi.

Tekirdağ’da maske takmak farz oldu

Tekirdağ’da maske takmadan sokağa çıkmak yasaklandı. Tekirdağ Valiliği Pandemi Konseyi’nin gerekçesiyle 900 lira para cezası verilecek.

Tekirdağ Valiliği Vilayet Pandemi Konseyi, Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım başkanlığında, toplandı. Şura toplantıda Covid-19 salgınını önlemek emeliyle kentte, maske takma zaruriliği getirdi.

Alınan karar, Tekirdağ Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklama ile duyruldu. Açıklamada, “Buna uygun çarşı Perşembe, Cuma, Gecesi ve Cuma günleri için ve günlük ortalamaları kontrol etmek için kullanılır. Pazartesi gününden itibaren ise maske tasarruf kurallarına karşıt hareket eden vatandaşlarımıza memleket gelinde tatbik birliği olacak şekilde Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282’nci hususu için 900 lira idari para cezası için düşündüğünüz “denildi.

Açıklamada, lokanta, restoran, kafe için işletmelerin (turizm işletme belgeleri dahil olanlar) en az haftada 2 sefer olmak denetleneceği, bilhassa akşam saatlerinden itibaren ağırlaşan ve cümbüş mekanlarına dönüşmektedir.

Kaynak: Sputnik TR

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Merve Kotan’ın katiline iki kez ağırlaştırılmış müebbbet cezası verildi

2 günlük bebeği otobüs durağına bıraktılar