in ,

Kocaeli Sağlık Müdürü Ergüney: İstanbul sınırındaki ilçelerimizde vaka sayılarında artışlar var

<br />

Kocaeli Sıhhat Yöneticisi Ergüney: İstanbul haddindeki kazalarımızda vaka sayılarında artışlar var

Ergüney, virüs bulaşında artış olduğunu, önleme uyulmaması halinde 2. dalganın gelme riskinin yüksek olduğunu söyledi.

Şayet bu halde giderse gelecek haftalarda ya da daha ileride 2. dalganın geldiği beklenen olduğunu söyleyen Ergüney, “Zaten bunu hem bakanımız hem de bilim heyeti üyelerimiz açıklamakta. Halkının bunu önemsemesi lazım. Birebir bulaşıcılık devam ediyor. halkımızın da kurallara düzgün bir halde uymasıyla bir muvaffakiyet elde edildi “ diye konuştu.

Ergüven, vaka sayılarında artışın özellikle İstanbul sonundaki kazalarda olduğunu belirterek “Üyelik bu dava, bilhassa biz sağlıkçıları hem çok yoruyor hem de çok üzüyor. İnşallah netice alacağına inanıyorum. ara çok değerli, bu kavramlara uymaktadır devir rastgele bir yasaklamaya gerek kalmadan bu virüsü inşallah yenmiş olacağız “ dedi.

‘Sağlıklı Kal Kocaeli kampanyası başlattık’

Ergüney, koronavirüs ile savaşın yeni bir kampanya başlattıklarını tabir ederek, bunun konuştu:

“İlimizde en son yapılan pandemi şurası içtimasında alınan karar verilirken, Vilayet Sıhhat Müdürlüğümüz tarafından vilayetimizdeki bütün kamu ve şahsi kurumlarının, kuruluşların, sivil toplum örgütlerinin, kullanım mensuplarının, herkesin desteğini kullanarak `Sağlıklı kal Kocaeli´´in bir koşul değiştirilmiş durumdayız. Emelimiz mahsusen maske tasarrufu, toplumsal aralık ve el hijyeninin ehemmiyetini vurgulamak. Topluluk önderleri, başkanları ile vatandaşların, sosyal medya paylaşımlarıyla, basın açıklamalarıyla, davranışlarıyla toplulukta bir farkındalık oluşturmasını, bu yolları yasakların geri gelmemesini amaçlıyoruz. Başkanlarımızın, çalışan arkadaşlarımızın maskeli fotoğraflarını, içtimaî aralıklı fotoğraflarını toplumsal medyada paylaşmalarını istiyoruz. Bir piknik nasıl yapılır? Içtimaî aralı olarak yemek yenebilir mi? Bunun normali nasıldır? Bunların şık örneklerle paylaşmayı istiyoruz. Daha kampanya başlar başlamaz önemli bir teveccüh oldu. Birinci günün da önümüzdeki günlerde alacağımızı ümitiyoruz. “

Kaynak: Sputnik TR

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Türk-İş Başkanı Atalay: Tamamlayıcı Emeklilik Sistemi’yle ilgili endişelerimi Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ilettim

‘Kristen Stewart, Prenses Diana’yı canlandıracak’