in ,

TŞOF’tan İBB’nin ‘5 bin yeni taksi’ çalışması için istişare çağrısı: ‘İmamoğlu’nun açıklaması kabul edilemez’

<br />

TŞOF’tan İBB’nin ‘5 bin yeni taksi’ çalışması için istişare daveti: ‘İmamoğlu’nun açıklaması kabul edilemez’

TŞOF Yönetici Fevzi Apaydın, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Lideri Ekrem İmamoğlu ‘nun’ 5 bin yeni taksi kiralayacaklarına ‘yönelik kelamlarının taksici esnafında infial yaratmayı belirtti.

Yasal düzenlemelere nazaran, kent içinde özel yolcu taşıma işleminin yerine taksimetre takılı taksi ile yapıldığını tabir eden Apaydın, bunun yerine da esnaf statüsündeki ferdî taşımacılar tarafından gerçekleştirilmektedir.

Apaydın, “Bu durum 10553” Ticari Plakaların Verilmesinde Uyulacak Yol ve Esaslar Hakkında Bakanlar için Kararında kullanılabilir düzenlenmiş. taksi, dolmuş ve minibüslerde; şoförlük buna karşılıklarını, dolmuş ve minibüslerden, bu plakaları gelgelelim birebir koşullara haiz durumalara devredebilir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin mevzuyu, taksici esnafının ilişkili ile istişare ederek ve yasal çerçeve içerisinde tahlil aracının daha mütenasip düşün düşünmekteyiz “ dedi.

TŞOF Idare Heyeti Üyesi ve İstanbul Bahçelievler Şoförler ve Arabacılar Odası Yöneticisi Halit Yılmaz da “İBB Lideri Ekrem İmamoğlu’nun kiralık taksi açıklaması kabul edilemez. Zira plaka verilmesinin metot ve esasları vardır “ değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: Sputnik TR

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Beşiktaş Başkanı Çebi: ‘3 milyar borcu veririm’ diyen varsa hemen gelsin

Türk yetkili: Irak’taki üslerimizi artıracağız