in ,

Yazlıklarda koronavirüse karşı ‘Sertifikalı Ev’ modeli

<br />

Yazlıklarda koronavirüse karşı ‘Sertifikalı Ev’ modeli

Ege Denizi’nin Erikir ve Yayla sahillerinde kiralık meskenlerde koronavirüsle (Kovid-19) savaşta ‘sertifikalı ev’ modeli uygulanıyor.

Emlakçılar, konut sahiplerinden aldıkları meskenlerin tutarlılığını denetim ettikten sonra konutları tatilcilere kiraya veriyor. Belediye ekipleri, yazlık kiralık meskenlerin ‘sertifikalı ev’ modeline tutarlılığını denetliyor.

Keşan Belediye Lideri Mustafa Helvacıoğlu, yapılan açıklamada, Saros Körfezi sahillerinde salgına karşı önemli tedbirler aldıklarını söyledi.

Her yıl turizm serisinde kesimde yaklaşık 3 milyon kişinin tatil yaptığını belirten Helvacıoğlu, “Otel ve yatak sayımız az, kiralık hane sayımız ziyade. 10 bine yakın konut kiralıyor. Salgına karşı Hıfzıssıhha Kurulu’muzun tavsiyesinden ‘sertifikalı kiralık ev’ modeline geçtik. Bu pratik otellerde, pansiyonlarda var hanelerde yoktu “ dedi.

Helvacıoğlu sertifikalı kiralık meskenlerin özellikleri hakkında Helumacıoğlu, yapmaya devam etti:

“Uygunluk kriterlerini çok açık belirttik. pastan, küflü eşyalar bulunmayacak. Yatak sayısı kadar mesken ve mutfak eşyalarısı. Her hane kiralamasında hanenin dört saat kullanımı ve dezenfekte olduğu için Suyundan tutunda, terbiyesi, havlusuna kadar her şeyin ambalajlı ve yedekli olmasını sağlayabilirsiniz. Jandarmamızın sahillerde devam eden kimlik bildiriminde bu model de koordinasyon gösterecek “.

‘Emlakçılar pratikten mutlu’

Erikli sahilinde emlakçılılık yapan Kudret Uybaş da koronavirüsün tüm turizm incelemesini etkilediğini söyledi.

Geçen yıla nazaran rezervasyonlarda düşüş yaşandığın vurgulayan Uybaş, kaydetmek kaydetti:

“Evlerde mal standart ayarları, hijyen kurallarına uyulması ve salgına karşı alınacak önlemlerin gerekliliğini dikkate almak içerisine girdik. Erikli sahilindeki emlakçılar olarak tatbike destek veriyoruz. Olumlu dönüşler alıyoruz. “Gelecek düşünüyorumimize daha inançlı ve daha sağlıklı bir tatil sunmaya çalışıyoruz”

‘Günlük 200-400 TL’

Uybaş, Erikli sahilinde konutları günlük 200-400 liraya kiraladıklarını tabir etti.

Emlakçı Gökhan Çevikel ise yeni alışılagelmiş hayat modeline geçilmesiyle vatandaşların tatil için yere gelmeye başladığını lisana getirdi.

Salgına karşı ‘önce sağlık’ sloganıyla yola çıktıklarını vurgulayan Çevikel, “Yazlık kiralık hanelerdeki eski eşyaların renklerde, kirala değişiminde meskenlerin dezenfekte edilmesini, yedek nevresimleriniz için gerekli bilgileri seçin. sözlerini kullandı.

Kaynak: Sputnik TR

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Ankara Barosu, Akademisyen Damar’ın katil zanlısının avukatı Bıçak’ın savunmasını istedi

Johnny Depp: Amber Heard, Cara Delevingne ve Elon Musk’ın üçlü ilişkisi vardı