in ,

Fatih Altaylı’dan LGS öğrencileri: Başa gelen çekilir, çok korkuyunuz sınava girmeyin

<br />

Fatih Altaylı’dan LGS talebelerine: Başa gelen çekilir, çok korkuyunuz imtihana girmeyin

Habertürk’te Fatih Altaylı’nın bulunduğu Teke Tek Bilim programında, koronavirüs salgınında vaka sayısılarının yine artması ve Türkiye’nin koronavirüsle savaşı tartışıldı.

Serdar Savaş, önümüzdeki hafta sonu yapılacak YKS testinin ertlenmesi için belirterek “Bakanlığın açıkladığı datalara nazaran, bu testin neticesinde meydana gelecek bulaşmalar neticesinde 600 kişi hayatını kaybedecek. Evet bunun hesabını kim verecek?”

diye diye sordu.

Serdar Savaş’ın bu lafları üzerine Programın moderatörü Fatih Altaylı ise Dr. “Bu bir bilim programı ve biz siyasi tenkit yapmıyoruz, bilim konuşuyoruz” diye ihtarda bulundu.

Savaş ise YKS imtihanının neden ertelenmesi gereken anlatım ve gerekli vaka artışlarında topluluğu suçlayan yaklaşımların yanlış olduğunun altını çizdi. Fatih Altaylı ve İlhan’ın yansıları sonrası Savaş, program terk etmek istedi. “Milletin gözüne bakarak yalan söyleyen gerizekalılar” diyerek mikrofonunu çıkaran Savaş, Fatih Altaylı’nın “Serdar İmamım şov yapmayın rica ediyorum” uyarısı üzerine oturarak mikrofonunu tekrar taktı.

Altaylı başkaca, “Başa gelen çekilir. Onun hengam bu darı başına geleni çekmiştir. Sizin de başınıza test edildi olabilir. gidiyor sonra üniversiteye gidiyorlar “ sözlerini kullandı.

Kaynak: Sputnik TR

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Pakistan’da bir kişi video çekecek şekilde silahla kendisini gösteriyor

Bursa’da sele kapılan 2 kişi hayatını kaybetti: İçişleri Bakanı Soylu bölgeleye gidiyor