in ,

Hastanede iki aile arasında silahlı çatışma: 1 kişi öldü, 6 kişi yaralandı

<br />

Hastanede iki aile arasında silahlı çatışma: 1 kişi öldü, 6 kişi yaralandı

Yakutiye kazasının Sanayi Mahallesi’nde aralarında husumet bulunan Kaya ile Gençoğlu aileleri bir kahvehane önünde tartıştı. Burada çıkan silahlı hengame Gençoğlu ailesinden bir kişi yaralandı. Polis hadiseye müdahale ederek hengameye karışanları gözaltına aldı. Yaralanan kişi yakınları ile birlikte Palandöken Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Hastaneye giriş çıkış yasaklandı

Kaya ailesi teze nazaran gittikleri hastanenin olduğu Gençoğlu ailesine ateş açtı. Polis, saldırganlara anında müdahale etti. Silahlı hücumda Ağa Oynak adlı 1 kişi öldü, 3’ü ağır 6 kişi yaralandı. Giriş ve çıkışların yasaklandığı hastane önünde polis etten duvar ördü. Hastaneye tedavi olmaya gelen vatandaşlar ise öbür hastanelere yönlendirildi.

Hastane ile birlikte bulunanlar silah sesleri ile büyük bir panik yaşanmasına yol açtı. Acil servisdeki vatandaşlar ve tabipler canlarını kurtarmak için inançlı yanlara saklandı. Görgü tanıkları, “Ne olduğu anlamadan hastanenin kullanımı arka arda silahlar patladı. Atılan kurşunlardan canınızı kurtarmak için bir düzenlemeere saklandık. Uzun bir vade bekledikten sonra dışarı çıktık” dedi.

Polis hadiseyle ilgili çok sayıda kimseyi gözaltına aldı. Hastane bahçelerinde atakta kullanılan pompalı tüfek ve tabancayı da incelemek üzere poşete konularak götürüldü. Hastane behç bölgesinde birtakım sivil ve polis otolarının da atılan kurşunlardan ötürü hasar gördüğü bildirildi. Hadiseyle ilgili işlemleri başlattı.

Kaynak: Sputnik TR

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Bursa’da sele kapılan 2 kişi hayatını kaybetti: İçişleri Bakanı Soylu bölgeleye gidiyor

Halkalı Güneş tutulmasının Dünya’daki gölgesi uzaydan bakar