in ,

Rize İl Pandemi Kurulu’nun koronavirüs uyarlanabilir ‘havaya rastgele ateş açmayın’ vurgusu

<br />

Rize Vilayet Pandemi Konseyi’nin koronavirüs ikazında ‘havaya rastgele ateş açmayın’ vurgusu

Rize Vilayet Pandemi Konseyi ,, yaklaşan Kurban Bayramı münasebetiyle yeni ipucu koronavirüse (Kovid-19) ait ihtarlarda bulunuldu. Açıklamada havaya rastgele ateş etmek ile oluşan yaralanma ve ölümlerin önüne geçmek için de ikazda bulunuldu. Kurul’dan “her yerde ve ne sebeple olursa olsun rastgele havaya ateş açmanın her zaman olduğu halde bayram boyunca da yasak oluğuna” işaret edildi.

Son günlerde vilayet nedeniyle artan Kovid-19 hadiseleri nedeniyle bazı koruyucu önlemleri kullanabilirsiniz, mevcut önlemlerin olduğu gerekçelendirilmiştir.

Bayramın taşıdığı manevi mana ve atmosfer gereği insanları birlik ve beraberliklerinin yanı sıra fizikî manada da temasların arttığı aktarılan açıklamada, “Virüsün bulaşıcılığı son derece arttığı bugünlerde bu durum pandemi için önemli bir olumsuzluk ve dezavantaja dönüşebilir. tabirleri kullanıldı.

Açıklamada, kayıtlı kaydedildi:

Açıklamada, kurban ibadetini yerine getirilirken kesim içindir işin ehli ve ona yardım için gerekli mutlaka zorunludur mutlaka mutlaka çalışmıyor ve ortamdaki herkesin kesinlikle maske takması gerektiği vurgulandı.

Kesiminde ise bilhassa mahalle ve köylerde adet haline gelen kurban etinin pişirilerek topluca yenmesi alışkanlığı muhakkak bu bayramda.

Yorgun mermi uyarısı

Açıklamada, “yorgun mermi” diye tabir edilen havaya rastgele ateş ile ilişkili yaralanma ve ölümlerin önüne geçmek hedefiyle her nerede ve ne sebeple olursa olsun rastgele havaya ateş açacağız.

Kaynak: Sputnik TR

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

İmamoğlu’ndan Danıştay kararına ilk yorum: iktidarın bu karar alkışlamaması lazım, kendi kalelerine gol atarlar

5G ile koronavirüs arasında ilişki kuran çalışma, bilim dünyasından arasında sert tepkiler üzerine geri çekildi