in ,

‘Sosyal medya düzenlemesi’ne tepki gösteren Yeneroğlu: Meclis hiç inceleme kadar işlevsizleştirildi

<br />

‘Sosyal medya düzenlemesi’ne tepki gösteren Yeneroğlu: Meclis hiç düzenlemeye kadar işlevsizleştirildi

Yeneroğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) düzenlenir basın toplantısında, Türkiye’nin her gün yapay gündemlerle gerildiğinive yoplumun gerçeğiyle alakası olmayan sorunların tartışıldığını belirten, “TBMM’nin tatile girmesi ve gündemimizde olan sorunların toplumun asıl sıkıntılarının tartışılmadığı bir gündem içinde dedi.

‘İktidar milletvekilleri kanunları okumuyor’

Yeneroğlu, bugün TBMM Genel Kurulu’nda sosyal medya düzenlemesiyle ilgili teklifin görüşüleceğini tabir etti.

“Meclisten süratle geçirilmek üzere kullanabilirsiniz, hayatın onu açar kuşatan yasakçı anlayışı ve iktidarın topluma dayattığı özgürlük kısıtlamalarının son örneğidir” diyen Yeneroğlu, televizyon ve gazetelerin iktidarın denetiminde ya da baskısı altında bulunmaktadır.

‘Teklif platformlara sansürü artırıyor’

Yeneroğlu İktidarın maksadının kişilik hakları “Teklif, platformlara getirdiği zorluklar ve sansür araçlarını artırması nedeniyle Genel Heyetten derhal çekilmesi” diye konuştu.

Kanunun AB standartlarında uyumlu olmadığını, Türkiye’yi milletlerarası standartlardan da uzaklaştırabilirsiniz söz Yeneroğlu, alınacak önlemlerin gerektiği, inançlı ve ölçülü olması gerektiğini belirtti.

Yeneroğlu, Almanya’nın kuvvetler ayrılığı ve hukukun üstünlüğü istikametinden mukayese edilemeyeceğini, Fransa’da ise internette internet üzerinden internet üzerinden arama yapabilirsiniz. .

‘Kavala’nın tutukluluğu başka hukuk ölçüsüyle açıklanamaz’

Yeneroğlu, DEVA Partisi olarak özgürlükçü, iştirakçi ve çoğulcu demokratik bir idare anlayışının hâkim olması için gayret ettiklerinin altını çizdi.

Yeneroğlu, Kavala’nın cürüm oluşturan bir hareketinin iddianamede zikredilmediği halde tutula bulunacağız.

Yeneroğlu, Osman Kavala’nın ve haksız yere tutuklu olan bireylerin bir an evvel özgürlüklerine kavuşması içindir kelamlarına ekledi.

Kaynak: Sputnik TR

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Mansur Yavaş’ın ‘Afiyet Ver’ yardım kampanyasına 4 günde 5 milyon lira destek

Karabük’te toplu bayramlaşma yasaklandı