in ,

AK Parti Sosyal Politikalar Başkanı Kaya’dan İstanbul Sözleşmesi yorumu

<br />

AK Parti Toplumsal Siyasetler Lideri Kaya’nın İstanbul Kontratı yorumu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, bayana karşı şiddeti önlemeyi hedefleyen İstanbul Sözleşmesi’nin çekilme talimatı argüman edilmişti. Kontratın ‘aile yapısını bozduğu’ ve ‘eşcinselliği özendirdiği’ ileri sürülürken son olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan Bayraktar’ın lider yardımcılığını yapıyor KADEM İstanbul Sözleşmesi’ne gelen tenkitlere 16 unsurluk açıklamaya cevap vermişti.

KADEM’in akabinde bir açıklama da AK Parti Genel Lider Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya’dan geldi. Twitter’dan yapılan açıklamada, “Ayasofya’nın zincirlerinin kırılması, tüm dünyanın Türkiye’yi konuştuğu tarihi bir atmosferde, yıllardır yürürlükte olan bir kontratın gündeme oturtulmasını manidar buluyorum” Tabirlerini kullanan Kaya kullanarak kaydetti:

“AK Parti olarak bizi biz yapan kadim kıymetlerimizi yaşatmak ve gelecek kuşaklara aktararak ülkemizi büyütmek için 18 yılda tüm samimiyetimizle çalışıyoruz. .

Şiddetle uğraşa yönelik bugüne dek toplumun muhtaçlıkları içindir yaptığımız hukuksal düzenlemeleri bundan sonra Bunun dışında gayrette en değerli öge şiddetin ortaya çıkmadan önlenmesidir. Güçlü Türkiye inşasında kız çocuklarının eğitiminden, ailenin güçlendirilmesi ve desteklenmesi her zaman öncelikli konularımız olmaya devam etmektir. “

Kaynak: Sputnik TR

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

‘Zeydan Karalar’ın ifadeleri maksadını aşmaktadır’ diyen TFF’ye Karalar’dan yanıt

Dilipak’tan koronavirüs dilekçesi: Çocuğuma sosyal mesafe uygulanmasını istemiyorum