in ,

Eminönü’de salgına rağmen bayram yoğunluğu

<br />

Eminönü’de salgına renklerde bayram yoğunluğu

İstanbullular’ın Kurban Bayramı’nın üçüncü gününde kent dışına çıkmayan, Eminönü’ne akın etti. Eminönü’nde yemek yiyen vatandaşların bir kısmı gölgelik kullanarak vakit geçirmeyi tercih etti. Üsküdar’a geçmek isteyen vatandaşlar vapur iskelesi önünde yoğunluk oluşturdu. Oluşuman kalabalıkta toplumsal kullanım kuralı ve maske kullanımı hiçe sayıldı. Eminönü-Üsküdar iskelesinde vatandaşların oluşturduğu uzun kuyruk ise havadan oluşan.

Kurban Bayramı tatilini İstanbul’da geçirdiğini tabir eden bir vatandaş, “Bir yere çıkmadık. Bayram tatilini İstanbul’a geçirdik. Pandemi gerekiyor fazla dışarı gitmemek gerekiyor. Bugün biraz yoğunluk var. Beşerler bayramın birinci ve ikinci günü çıkmadı. Yeni olanlar. Bugün benim konuklarım vardı. İstanbul’da tıp attık. Eminönü’nde balık yedik ” dedi.

Vapurla Eminönü’den Üsküdar’a geçmek için çocuğuyla birlikte iskele önünde sıralıyor Cihan Yıldırım ise kalabalıktan sıkıntı yandı.

‘Sosyal aralık yok’

Yener Dündar da, Ailesiyle bir arada gezmeye, “Baya ağır. Toplumsal görmek zati yok. Ayasofya’yı görmeye geldik. Ayasofya’ya kalabalıktan ötürü giremedik. Dert yaşamadık. Göremeden geri gidiyoruz. Üsküdar’ı biraz dolaşıp meskene geçeceğiz. Ailemizle değerlendirdik. Gezdik, tozduk. Baya kalabalık var. Hava çok sıcak ” biçiminde konuştu.

Kaynak: Sputnik TR

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Yolcular, Kurban Bayramı’nın tebrik edilmemesi üzerine konuşma yapan otobüs şoföründen alkışla özür diledi

Bebek Sahili’nde bayram yoğunluğu: Sosyal mesafe ve maske kuralına uyulmadı