in ,

KADEM’in İstanbul Sözleşmesi’nin desteğinde LGBT şerhi: Neslin devamı için tehdit, yan yana anılmayı kabul etmiyoruz

<br />

KADEM’in İstanbul Sözleşmesi’ne takviyesinde LGBT şerhi: Jenerasyonun devamı için tehdit, yan yana anılmayı kabul etmiyoruz

KADEM’in toplumsal medya hesabından yapılan paylaşımda, “Konumumuz, aileye verdiğimiz paha ve kuşağın devamlılığı kıymeti nedeniyle tehdit olarak yılda bizim eş hareketler ile yan yana anılmayı kabul etmiyoruz” denildi.

KADEM, İstanbul Mukavelesi’nin kalması istikametindeki tavrı sonrası gelen tenkitlere cevap verirken LGBT bireyleri tehdit olarak gördüklerine dair açıklamayı yine yayınladı.

İstanbul Sözleşmesi’ndeki “Cinsel yönelim temeline dayanarak ayrımcılık yapılamayacak” biçiminde öngörülen maddeyi KADEM, “Neslin devamlılığı beklenen tehdit olarak görüyoruz” kelamlarıyla reddetti.

‘Eşcinsel hareketler ile yan yana anılmayı kabul etmiyoruz’

KADEM’in toplumsal medya hesabından tartışmalara ait yapılan açıklamada, “İstanbul Kontratı tartışmaları üzerinden derneğimizin kabul edilebilir bir pozisyona çekilmek istendiğinin farkındayız. tabirleri kullanıldı.

LGBT’yi ‘aykırı grup’ olarak niteleyen KADEM, “Lobicilik faaliyetleri ile hem bugünümüze hem de yarınlarımıza sirayet çalışıyor çalışan bu gayrı ahlâkî hareket ile uğraşımız devam edecek” kelamlarıyla gaye aldı.

KADEM yapılan açıklamalı akabinde daha evvel yayınladıkları, “Küresel LGBT dayanışmasına hayır” başlıklı basın açık havada paylaştı.

Kaynak: Sputnik TR

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Bodrum Belediye Başkanı Aras: Bodrum güvenli bir bayram geçiriyor

Kahramanmaraş’ta bir kişi boşanma aşamasında olduğu eşini öldürdü, kayınvalidesini yaraladı