in

‘Zeydan Karalar’ın ifadeleri maksadını aşmaktadır’ diyen TFF’ye Karalar’dan yanıt

<br />

‘Zeydan Karalar’ın tabirleri amacını aşmaktadır’ diyen TFF’ye Karalar’dan cevap

Türkiye Futbol Federasyonu’nun Adana Büyükşehir Belediye Lideri Zeydan Karalar’a açıklamasının akabinde Zeydan Karalar açıklama yaptı.

Zeydan Karalar, “Adana Demirspor’da Muhteşem Lig’in çıkmasını istemek, bu bahiste görüş iletmek onu Adanalı kadar benim de hakkımdır” tabirlerini kullandı.

Zeydan Karalar’ın açıklaması şöyle oldu:

Ne olmuştu?

Türkiye Futbol Federasyonu TFF, 21 kadro olarak yapılan Muhteşem Lig’in 22 kadroya çıkarılması yolundaki isteklere reaksiyon göstermiş, CHP’li Adana Büyükşehir Belediye Lideri Zeydan Karalar’ın hususa dairesi açıklamasının “maksadını aştığı” ileri sürmüştü.

Federasyondan yapılan açıklama içindir:

“Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Idare Heyeti’nin 29 Temmuz 2020 tarihinde muhteşem Muhteşem Lig, TFF 1. Lig, TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig’de düşünün olmayacağına dair kararlandırılsın Açması üzerine bir açıklama yapma mecburiliği doğ.

Bilhassa Üstün Lig’de grup sayısının artırılması konusunda birtakım kulüplerimiz ve yöneticileri ile bir çok kesim tarafından çeşitli nedenlerden oluşmaktadır. Hatırlatmak isteriz ki, TFF 1. Lig Play-Off Finali’nde penaltılar yaşıyor, Fatih Karagümrük grubu oldu.

Adana Demirspor Kulübü Lideri Sayın Murat Sancak, Fatih Karagümrük’ü tebrik ederek, sonucu kabul ettikleri istikametinde değerlendirmede bulunacağını, Adana Büyükşehir Belediye Lideri Sayın Zeydan Karalar’ın sosyal medyadan Muhteşem Lig’in 22 ekiple oynanması ve Adana Demirspor’un Muhteşem Lig’e dahilinde “ilgili yerlerle görüştüğünü” söz edilen gayesini aşmaktadır.

Bu biçimi telaffuzlar, kamuoyunda farklı tercih ve beklentilere yol açmakta, tıpkı vakitte Türk futboluna ziyan olduğunu. Şunu kıymetle tabir etmek isteriz ki, TFF İdare, Üstün Lig’de 2020-2021 döneminin 21 grupla oynanmasına; Kulüpler Birliği’nin ligden düşmenin kaldırılması amaçlı ortak talebini kıymetlendirerek karar vermiştir. “

Kaynak: Sputnik TR

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

MSB: Oğul 24 saatte 10 terörist etkisiz hale getirildi

AK Parti Sosyal Politikalar Başkanı Kaya’dan İstanbul Sözleşmesi yorumu